Kluczowe słowa na konferencji premiera. Setki tysięcy uczniów i nauczycieli wstrzymały oddech

Autor Alicja Guz - 10 Października 2020
PILNEŹródło: Wawa Info

Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej poinformował, co dalej ze szkołami. W związku z rosnącą liczbą zakażeń SARS-CoV-2 w kraju rząd podjął ważną decyzję.

Mateusz Morawiecki zadecydował

Mateusz Morawiecki na godzinę 13:00 w sobotę zwołał specjalną konferencję prasową. Poinformował na niej między innymi, jakie kroki przewiduje dla szkół. Jak przekazał premier, 98 procent szkół działa obecnie w trybie stacjonarnym. System wprowadzony od września zdaniem rządu sprawdza się. - Nie widzimy konieczności wprowadzania obowiązku nauczania w trybie zdalnym - powiedział Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje:
1. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
2. Dzięki nowej ustawie obniżone świadczenia zostaną wyrównane. Zmiany potwierdził już minister

3. Miss Warszawy 2020 wybrana. 21-latka jest obłędnie piękna, aż ciężko oderwać wzrok

Negatywne skutki nauczania zdalnego

Podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę również na negatywne skutki izolacji uczniów, wynikające z długotrwałej nauki w systemie zdalnym. - Chcę wszystkim przypomnieć, że tryb nauki zdalnej nie odbywa się bez żadnych kosztów społecznych. Pan minister Niedzielski ostatnio spotykał się ostatnio z psychologami, psychologami dziecięcymi, psychiatrami. I słyszymy, że są bardzo poważne uszczerbki na zdrowiu również psychicznym w sytuacji długotrwałej de facto izolacji. To dlatego szanowni państwo dzisiaj szukamy i znajdujemy rozwiązania hybrydowe, mieszane. Takie, które z jednej strony pozwalają uczyć zdalnie w tych szkołach, w których dochodzi do szerokiego rozprzestrzenienia się COVID-19, ale z drugiej strony chcemy w możliwie wysokim stopniu utrzymać normalne funkcjonowanie społeczeństwa - powiedział premier.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o nowych 5 300 zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2. Najwięcej zachorowań na COVID-19 odnotowano w województwach: mazowieckim (816), małopolskim (631), kujawsko-pomorskim (554) i śląskim (412). Z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby, z kolei z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło kolejnych 49 pacjentów.

Wracają godziny dla seniorów. Pilna decyzja, znów nie zrobimy zakupówWracają godziny dla seniorów. Pilna decyzja, znów nie zrobimy zakupówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samoloty zderzyły się w powietrzu i runęły na ziemię. Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych, tragiczne doniesienia z Francji
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Polacy na potęgę wzywają pogotowie. Liczby nie pozostawiają złudzeń, karetki stoją w ogromnych kolejkach
  4. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Chodzi o zamknięcie szkół
  5. Partner Roberta Biedronia zakażony COVID-19. Co z wiceszefem Lewicy?
  6. Pamiętacie aferę z respiratorami? Nowe informacje
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News