Narodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie Narodowym

Autor Mateusz Dolak - 5 Listopada 2020
W czwartek (05.11) Mateusz Morawiecki zasygnalizował, że w ciągu jednego, dwóch tygodni może zostać wprowadzona narodowa kwarantanna.Źródło: Twitter / Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki podczas konferencji na Stadionie Narodowym powiedział, że jeśli będzie konieczne, narodowa kwarantanna zostanie wdrożona za 7 do 14 dni. - Ale może uda się tego uniknąć - stwierdził premier. Konferencję zorganizowano, ponieważ szpital na stadionie rozpocznie przyjmowanie pacjentów.

Prawie tysiąc nauczycieli z Warszawy zakażonych koronawirusem. Ratusz właśnie pokazał najnowsze danePrawie tysiąc nauczycieli z Warszawy zakażonych koronawirusem. Ratusz właśnie pokazał najnowsze daneCzytaj dalej

Pierwszy pacjent trafi do szpitala na stadionie w Warszawie

W czwartek po godzinie 14 Mateusz Morawiecki zorganizował krótkie wystąpienie dla mediów, w którym poinformował, że jeszcze tego samego dnia do szpitala tymczasowego w Warszawie trafi pierwszy pacjent.

- Cały czas myślimy o tworzeniu nowych jednostek, nie żałujemy siły i środków, cały budżet państwa ukierunkowany jest na pomoc obywatelom. Podobnych szpitali jak ten rośnie już kilkanaście - wyliczył Mateusz Morawiecki.

Lockdown możliwy za 7 lub 14 dni

Premier podczas konferencji odniósł się do obostrzeń, które poznaliśmy w środę. Stwierdził, że nowe ograniczenia to hamulec bezpieczeństwa wciśnięty bardzo mocno, by ograniczyć nowe zakażenia.

- Przed nami ostatni krok. Jeśli będzie konieczny, wdrożymy go za 7 do 14 dni. Będzie to narodowa kwarantanna. Ale jest jeszcze szansa, by tego uniknąć. To zależy czy będziemy utrzymywali dyscyplinę i stosowali się do podstawowych zasad: dystans, maseczki, dezynfekcja - powiedział Morawiecki.

Dzisiaj grzeje:
1.Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
2. Porażające odkrycie sprzed 65 tys. lat w Karpatach. Przyjezdni o niczym nie mieli pojęcia
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaPilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaCzytaj dalej

Klasy 1-3 przejdą na naukę zdalną

Przypomnijmy, że wczoraj premier Mateusz Morawieckim, ogłaszając nowe obostrzenia, poinformował również, że uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przejdą od poniedziałku (09.11) na nauczanie zdalne, które już teraz obowiązuje uczniów starszych klas. Szkoły mają funkcjonować w trybie zdalnym do 29 listopada.

Z kolei stołeczny ratusz upublicznił szczegóły raportu na temat dotychczasowej nauki zdalnej i hybrydowej w warszawskich szkołach podstawowych, z którego wynika, że od 1 września koronawirusem zakaziło się 839 nauczycieli. Niepokojąca jest też coraz częstsza absencja uczniów podczas zajęć - zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych.

Kolejny rekord zakażeń

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie nowych wykrytych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce odnotowano 27 143 nowe przypadki, zmarło 367 osób.

Mazowsze było na trzecim miejscu w rankingu opublikowanym przez MZ - w województwie odnotowano 2 932 zakażeń. Od początku epidemii na COVID-19 zachorowało 466 679 osób. 6 842 zakażonych zmarło.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Czy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska sieciówka rośnie 3 razy szybciej niż Biedronka. Nie ruszyła jej nawet pandemia
  2. Ciężarówka wpadła w poślizg i zmiotła z drogi samochód - wideo
  3. Paraliż centrum Warszawy. Niespodziewane wydarzenie w stolicy, na miejsce natychmiast ruszyła policja
  4. Profesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobiet
  5. Premier przed chwilą ogłosił nowe restrykcje. Zamknięte galerie handlowe, kina i obiekty kultury
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Wojciech Włodarczyk, jego syn zginął tragiczną śmiercią

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News