Premier przed chwilą ogłosił nowe restrykcje. Zamknięte galerie handlowe, kina i obiekty kultury

Autor Mateusz Dolak - 4 Listopada 2020
Z ostatniej chwiliŹródło: wawainfo.pl

Po godzinie 14 rozpoczęła się konferencja premiera podczas której dowiedzieliśmy się o nowych obostrzeniach i sytuacji epidemicznej w Warszawie i całej Polsce. - Potrzebne są kolejne restrykcje. Apeluje, by pozostać w domach - powiedział Mateusz Morawiecki. W Warszawie będą obowiązywały takie same obostrzenia jak w całym kraju.

Konferencja premiera

- Listopad będzie najtrudniejszym miesiącem. Pandemia nasila się. Nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Chronimy tym służbę zdrowia i obywateli przed tragicznymi konsekwencjami - powiedział premier. I dodał, że zdaniem ekspertów perspektywy dotyczące epidemii koronawirusa są nieznane.

Jak pisaliśmy na naszym portalu, sytuacja związana z koronawirusem w Warszawie jest trudna - brakuje respiratorów, a karetki stoją przed szpitalami w ogromnych kolejkach. Na Stadionie Narodowym utworzony został tymczasowy szpital.

Jarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodnikuJarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodnikuCzytaj dalej

Nowe obostrzenia

W związku z pogarszającą się sytuacją, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zamknięte zostaną placówki kultury, kina i teatry i galerie handlowe. W galeriach handlowych otwarte będą tylko sklepy spożywcze, punkty usługowe i apteki. W sklepach poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na 10 metrów kwadratowych.

Nowe obostrzenia dotkną również branży hotelarskiej. Od soboty hotele otwarte będą tylko dla gości odbywających podróże służbowe.

Dzisiaj grzeje:
1.Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
2. Robert Makłowicz podzielił się z fanami fantastyczną wiadomością. Wielu fanów na pewno nawet się nie domyślało
3. Uwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusy

Nauka zdalna dla dzieci

Podczas konferencji Morawiecki ogłosił również, że nauką zdalną objęte zostaną dzieci w klasach od 1 do 3. - Przedłużamy do końca listopada nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych - poinformował premier.

W związku z tym nauczyciele otrzymają specjalny 500 złotowy bon na zakup sprzętu do pracy zdalnej. - To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać nauczycielom by w jak najbardziej skuteczny sposób prowadzić naukę zdalną - wymienił Morawiecki.

Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulicaPożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulicaCzytaj dalej

Obostrzenia a protesty

Szef rządu odniósł się również do protestów, które przeszły przez Warszawę. Zaapelował do ich uczestników, żeby pozostali w domu. - Według analiz specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego każdego dnia wzrost liczby zakażeń na skutek protestów ulicznych może wynosić około 5 tysięcy osób - oceniał Morawiecki.

- Bardzo proszę wszystkich, którzy nadal chcą protestować, by robili to w sieci internetowej. To tam wyrażajmy nasze opinie - apelował premier i dodał, że "protest w przestrzeni publicznej grozi gwałtowną liczbą przyrostu zakażeń".

Apel o naukę zdalną

Mateusz Morawiecki zaapelował do przedsiębiorców o umożliwienie pracy zdalnej. Podobny apel wystosował do samorządowców.

- Chciałbym powiedzieć, że najgorsze mamy za nami, ale niestety, to byłoby przedwczesne. Nie wiemy, co nas czeka. Jest jednak prawdopodobieństwo, że po nowych zasadach bezpieczeństwa sytuacja się poprawi - podsumował premier. Rządzący powiedzieli, że jeśli nie będzie efektów, to czeka nas całkowity lockdown.

Pilna decyzja Rafała Trzaskowskiego. Zwolnienia w ratuszu, pracę stracił wiceprezydentPilna decyzja Rafała Trzaskowskiego. Zwolnienia w ratuszu, pracę stracił wiceprezydentCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeń
  2. Wjechał na tory, gdy nadjeżdżał pociąg. Policja pokazuje film, ku przestrodze
  3. Pilne ostrzeżenie, salmonella w popularnym maśle. Nie wolno go jeść, GIS wydał zalecenia
  4. Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Rodzice w żałobie, dziecko miało tylko 4 miesiące
  5. Monitoring nagrał nożownika z Żabki. Policja właśnie opublikowała jego zdjęcie, jest poszukiwany
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Agnieszka Radwańska została dotkliwie zaatakowana na Instagramie. Nie mogła dłużej wytrzymać, przerwała milczenie

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News