Jak długo będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia na konferencji rozwiał wszystkie wątpliwości

Autor Mateusz Dolak - 16 Kwietnia 2020
Do kiedy musimy nosić maszeczki?Źródło: JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Rząd ogłosił pierwsze zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem. Dziennikarze na konferencji zapytali, kiedy zostanie zniesiony obowiązek zasłaniania twarzy i nosa. Łukasz Szumowski odpowiedział jasno i rozwiał wszelkie wątpliwości. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje.

Rządowe obostrzenia

Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje od 16 kwietnia. Od czwartku, każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą szalika, chusty czy maseczki. Dzięki temu chroni siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2. W dniu od którego zaczął obowiązywać nakaz, rząd zorganizował konferencję na której podał najnowsze informacje w sprawie restrykcji wprowadzonych w związku z koronawirusem. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, premier zapowiedział większą weryfikację osób będących na kwarantannie, otwarcie lasów i parków, a także zwiększenie limitu osób, które mogą wejść do sklepów i kościołów. Premier powiedział, że będziemy mogli rekreacyjnie się przemieszczać, ale tylko i wyłącznie z zakrytą twarzą.

Dzisiaj grzeje:
1. Kolejna osoba umarła w Ośrodku Caritas. Placówka potrzebuje pilnej pomocy, sytuacja jest coraz gorsza
2. W niedzielę w stolicy zawyją syreny. Ujawniono powód, nie chodzi o pandemię

Do kiedy maseczki?

Dziennikarze pytali o to, kiedy zdejmowane będą kolejne zakazy i nakazy związane z pandemią koronawirusa, Wśród pytań padło te o zasłanianie twarzy. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski odpowiedział jednym zdaniem i rozwiał wszystkie wątpliwości. - Będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy powstanie szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2 - stwierdził. Prawdopodobnie oznacza to, że najbliższe wakacje spędzimy w maseczkach. Przypominamy, że za ich brak grożą ogromne kary, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Miliony Polaków dostały alert smsem. Lepiej go nie ignorować, konsekwencje mogą być poważneMiliony Polaków dostały alert smsem. Lepiej go nie ignorować, konsekwencje mogą być poważneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd dał zielone światło na otwarcie cmentarzy. Padła konkretna data, jest jeden warunek
  2. Zinedine Zidane wściekł się na piłkarzy Realu. Zawodnicy kompletnie go zawiedli
  3. Obywatelskie zatrzymanie w Warszawie. Karetka zatrzymała nietrzeźwego, kierowca ledwo stał na nogach
  4. Nowy sposób zamawiania jedzenia w Warszawie. Zakupy zrobisz przez popularną aplikację
  5. Polityk chce kontroli w sprawie przylotu Antonowa do Polski. Podjął już pierwsze kroki, procedura się rozpoczęła
Student WAT: zginęło 120 wyników testów na koronawirusa. Od tygodni są w kwarantannie, kazano im powtórzyć badaniaStudent WAT: zginęło 120 wyników testów na koronawirusa. Od tygodni są w kwarantannie, kazano im powtórzyć badaniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News