Pilny komunikat policji w sprawie noszenia maseczek. Naloty i masowe kontrole w sklepach to fake news

Autor - 24 Czerwca 2020
Pilny komunikat policjiŹródło: wawainfo.pl

W mediach pojawiły się informację o wzmożonych kontrolach w sklepach na Mazowszu. Funkcjonariusze z Mławy mieli wchodzić do marketów i karać mandatami klientów oraz właścicieli punktów handlowych za nieprzestrzeganie obostrzeń. Chcieliśmy sprawdzić na jaką skalę były prowadzone działania policji w tej sprawie. Skontaktowaliśmy się z komendą policji w Mławie. Okazało się, że doniesienia mediów były nieprawdziwe. Otrzymaliśmy pilny komunikat policji w tej sprawie.

Fake news

We wtorek 23 czerwca media informowały o zmasowanych kontrolach policji w sklepach w rejonie Mławy. Funkcjonariusze mieli odwiedzać markety głównie w Mławie i sprawdzać, czy klienci i pracownicy przestrzegają obostrzeń dotyczących zakrywania ust oraz nosa w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Pojawiła się nawet informacja o wysokiej karze finansowej dla właściciela marketu. Chcieliśmy sprawdzić ile sklepów skontrolowała mławska policja. Okazało się, że mundurowi nie prowadzili opisanych przez portale zmasowanych kontroli.

Dzisiaj grzeje:
1. Ścieki znów wleciały do Wisły. Władze się tłumaczą, mieszkańcy są oburzeni
2. Kierowco, przyjrzyj się swojej tablicy rejestracyjnej. Za jedną rzecz możesz dostać mandat, nawet do 1000 zł

"Nie prowadzimy wzmożonych kontroli"

- To niestety fake news - mówi Anna Pawłowska z policji w Mławie. - Policja nie prowadziła takich działań, nie wchodziliśmy do sklepów i nie karaliśmy klientów mandatami. Nie mieliśmy żadnej zmasowanej kontroli - zaprzecza funkcjonariuszka. Dodaje również, że mogły zdarzyć się pojedyncze kontrole lub policja mogła interweniować w sytuacji, zgłoszenia nieprawidłowości.

Policja dementuje doniesienia

- Obostrzenia nadal obowiązują, trzeba zakrywać usta oraz nos w zamkniętych miejscach publicznych oraz zachować odstęp. Jednak, raz jeszcze podkreślić, policja w Mławie nie prowadziła zmasowanych kontroli w sklepach - dementuje doniesienia Anna Pawłowska. Jak pisaliśmy jednak na Wawa Info, ministerstwo zdrowia przypomina, że w związku z panująca epidemią koronawirusa w sklepach, galeriach handlowych, autobusach i w tramwajach nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Rzecznik ministerstwa zdrowia podczas konferencji prasowej powiedział, że sprzedawcy mogą nie obsługiwać klientów i powinni wzywać policję. Obowiązujące przepisy pozwalają sprzedawcom nie obsługiwać klientów, którzy ten nakaz lekceważą. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Akcja służb w urzędzie. Przeszukują budynek, ewakuacjaAkcja służb w urzędzie. Przeszukują budynek, ewakuacjaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Jolanta Kwaśniewska była lepszą pierwszą damą niż Agata Duda? Miażdżąca opinia dziennikarki TVN
  2. Mąż Anny Przybylskiej usłyszał wyrok. Znamy szczegóły sprawy Jarosława Bieniuka
  3. Koronawirus u pracowników episkopatu. Osiem osób zakażonych
  4. Śmiertelny wypadek na Mazowszu. Mężczyzna został potrącony przez śmieciarkę
  5. Chore, zaniedbane i martwe zwierzęta w schronisku na Mazurach. Stanowcza reakcja władz Warszawy, pomogą psom
  6. Nieludzkie, porwał 2 nastolatków i zmusił ich do przerażających czynów. Szczegóły przyprawiają o ciarki

Policja prosi o pomoc w identyfikacji. Ciało mężczyzny wyłowiono z WisłyPolicja prosi o pomoc w identyfikacji. Ciało mężczyzny wyłowiono z WisłyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News