Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?

Autor Alicja Guz - 23 Czerwca 2020
SklepŹródło: Biedronka

Ministerstwo zdrowia przypomina, że w związku z panująca epidemią koronawirusa w sklepach, galeriach handlowych, autobusach i w tramwajach nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Rzecznik podczas konferencji prasowej powiedział, że sprzedawcy mogą nie obsługiwać klientów i powinni wzywać policję. Obowiązujące przepisy pozwalają sprzedawcom nie obsługiwać klientów, którzy ten nakaz lekceważą.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa

Rzecznik prasowy ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaapelował, by nie lekceważyć obowiązku zasłaniania ust i nosa, który nadal obowiązuje m.in. w sklepach, galeriach handlowych, autobusach i tramwajach. Inaczej konsekwencje mogą być bardzo poważne. - Może okazać się, że do pewnych obostrzeń będziemy musieli powrócić - ostrzegł Wojciech Andrusiewicz.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagłe oświadczenie. Szumowski powiedział, kiedy wróci obowiązek noszenia maseczek
2. Bardzo wielu Polaków otrzyma w przyszłym roku prezent od ZUS. Będą mogli trochę odetchnąć

Do sklepu tylko w maseczce

Rzecznik prasowy ministra zdrowia przypomniał również, że rozporządzenie w sprawie nakazów związanych z epidemią koronawirusa daje właścicielom i obsłudze sklepów możliwość nieobsługiwania klientów, którzy nie zastosowali się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. - Jeżeli klient przyjdzie do sklepu bez maseczki, rozporządzenie daje możliwość nieobsłużenia tego klienta. Jeżeli nie będzie chciał się dostosować do obowiązku założenia maseczki, proponujemy nieobsługiwanie tego klienta, chociażby z troski o pozostałych klientów, którzy znajdują się w tym momencie sklepie - powiedział Wojciech Andrusiewicz. Dodał też, że jeśli klient nie zareaguje na prośbę, by zasłonić usta i nos, uzasadnione będzie wezwanie policji.

Na wybory w maseczkach

Wojciech Andrusiewicz pytany był również o obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas wyborów prezydenckich, które mają odbyć się w niedzielę 28 czerwca. Zdaniem rzecznika ministra zdrowia, w przypadku, gdy wyborca nie zastosuje się do obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas głosowania, członkowie komisji wyborczej, z uwagi na dobro i zdrowie pozostałych obywateli, mogą go nie wpuścić do lokalu wyborczego i odesłać po maseczkę.

Pilny komunikat sanepidu. Groźna bakteria w serze z LidlaPilny komunikat sanepidu. Groźna bakteria w serze z LidlaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny, niespodziewany protest w samym sercu Warszawy. Uczestnicy położyli się na ziemi, tłum ma już dość
  2. Na jaw wyciekły kulisy rozstania Marcina Gortata i Alicji Bachledy-Curuś. Znajomy pary zdradził ich bolesną tajemnicę
  3. Koronawirus u pracowników episkopatu. Osiem osób zakażonych
  4. Śmiertelny wypadek na Mazowszu. Mężczyzna został potrącony przez śmieciarkę
  5. Chore, zaniedbane i martwe zwierzęta w schronisku na Mazurach. Stanowcza reakcja władz Warszawy, pomogą psom
  6. Premier wprowadził II stopień alarmowy w całym kraju. Obowiązuje już od jutra
Uwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuUwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuCzytaj dalej

Następny artykuł