Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?

Autor Alicja Guz - 23 Czerwca 2020
SklepŹródło: Biedronka

Ministerstwo zdrowia przypomina, że w związku z panująca epidemią koronawirusa w sklepach, galeriach handlowych, autobusach i w tramwajach nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Rzecznik podczas konferencji prasowej powiedział, że sprzedawcy mogą nie obsługiwać klientów i powinni wzywać policję. Obowiązujące przepisy pozwalają sprzedawcom nie obsługiwać klientów, którzy ten nakaz lekceważą.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa

Rzecznik prasowy ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaapelował, by nie lekceważyć obowiązku zasłaniania ust i nosa, który nadal obowiązuje m.in. w sklepach, galeriach handlowych, autobusach i tramwajach. Inaczej konsekwencje mogą być bardzo poważne. - Może okazać się, że do pewnych obostrzeń będziemy musieli powrócić - ostrzegł Wojciech Andrusiewicz.

Dzisiaj grzeje:
1. Jeśli je masz, możesz zarobić ponad 8 tysięcy złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

Do sklepu tylko w maseczce

Rzecznik prasowy ministra zdrowia przypomniał również, że rozporządzenie w sprawie nakazów związanych z epidemią koronawirusa daje właścicielom i obsłudze sklepów możliwość nieobsługiwania klientów, którzy nie zastosowali się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. - Jeżeli klient przyjdzie do sklepu bez maseczki, rozporządzenie daje możliwość nieobsłużenia tego klienta. Jeżeli nie będzie chciał się dostosować do obowiązku założenia maseczki, proponujemy nieobsługiwanie tego klienta, chociażby z troski o pozostałych klientów, którzy znajdują się w tym momencie sklepie - powiedział Wojciech Andrusiewicz. Dodał też, że jeśli klient nie zareaguje na prośbę, by zasłonić usta i nos, uzasadnione będzie wezwanie policji.

Na wybory w maseczkach

Wojciech Andrusiewicz pytany był również o obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas wyborów prezydenckich, które mają odbyć się w niedzielę 28 czerwca. Zdaniem rzecznika ministra zdrowia, w przypadku, gdy wyborca nie zastosuje się do obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas głosowania, członkowie komisji wyborczej, z uwagi na dobro i zdrowie pozostałych obywateli, mogą go nie wpuścić do lokalu wyborczego i odesłać po maseczkę.

Pilny komunikat sanepidu. Groźna bakteria w serze z LidlaPilny komunikat sanepidu. Groźna bakteria w serze z LidlaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa. Na miejscu jest straż i ratownicy, Polska tonie w modlitwach
  2. Emerycie, wiemy, o ile wzrośnie twoje świadczenie. Fatalne wieści dla najuboższych seniorów
  3. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
  4. Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu Dżem
  5. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  6. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  7. Dramatyczne wiadomości. Nie żyje 5 księży, 2 jest w ciężkim stanie
Uwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuUwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News