Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko

Autor Alicja Guz - 16 Września 2020
maseczkiŹródło: Pixabay

Maseczki jeszcze przez długi czas będą elementem naszej codzienności. Przedstawicielka WHO Soumya Swaminatham przewiduje scenariusz, w którym powrót do normalności nie nastąpi przed 2022 rokiem. W związku z tym maseczki również zostaną z nami na dłużej.

Maseczki zdejmiemy nieprędko

Maseczki będą obowiązkowe znacznie dłużej, niż na początku przypuszczano. Zdaniem przedstawicielki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Soumya Swaminatham, cytowanej przez "South China Morning Post", jest bardzo prawdopodobne, że obowiązek noszenia maseczek utrzyma się do 2022 roku. - Nie należy się spodziewać, że liczba dawek szczepionek na COVID-19 będzie na tyle duża, by życie wróciło do normalności przed 2022 rokiem - powiedziała.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
2. Ceny w Polsce drastycznie rosną, poziom wzrostu jest zatrważający. Gorzej jest tylko w jednym kraju

Nie ma pleśni

Zdjęcie maseczek zależne od dostępności szczepionek

Słowa przedstawicielki WHO oznaczają, że zdjęcie obowiązku noszenia maseczek nastąpi dopiero wtedy, gdy szczepionki na COVID-19 będą ogólnodostępne we wszystkich krajach. - Sposób, w jaki ludzie to przedstawiają, że w styczniu będą szczepionki dla całego świata i rzeczy zaczną wracać do normy - to tak nie zadziała - powiedziała Swaminatham, cytowana przez "South China Morning Post". W tym miejscu należy wspomnieć o Covax. To inicjatywa działająca w ramach WHO i zajmująca się gromadzeniem środków, które mają zapewnić jednakowy dostęp do szczepionki wszystkim krajom, bez względu na stopień ich rozwinięcia i zamożności.

Nie znała swojego adresu, była sama w parku. Ogromnie płakała, dopiero wtedy zauważyli ją strażnicy miejscyNie znała swojego adresu, była sama w parku. Ogromnie płakała, dopiero wtedy zauważyli ją strażnicy miejscyCzytaj dalej

Za mało szczepionek by znieść obostrzenia

Zdaniem Soumya Swaminatham do połowy 2021 roku Covax będzie w stanie zgromadzić jedynie setki milionów dawek szczepionki. To oznacza, że do tego czasu ich liczba (a w związku z tym również jej dostępność) będzie zbyt niska, by zrezygnować z dotychczasowych obostrzeń sanitarnych, w tym m.in. z obowiązku zasłaniania ust i nosa i zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. Co ważne, sytuacja ma się zmienić z chwilą zgromadzenia co najmniej dwóch miliardów dawek szczepionki przeciwko SARS-CoV-2.

Kiedy szczepionka trafi do Polski?

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że: "Realnie szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną i to wiosną niezbyt wczesną". Minister podkreślił również, że "niezależnie od tego, ile ten proces będzie trwał, to jesteśmy, jako Polska, bardzo dobrze zabezpieczeni".

Tragedia w hali produkcyjnej. Ogień odciął drogę mężczyźnie. Nie żyjeTragedia w hali produkcyjnej. Ogień odciął drogę mężczyźnie. Nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zwołano nieoczekiwaną konferencję Ministerstwa Zdrowia. Mamy potwierdzenie czego ma dotyczyć
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Kilkuset uczniów trafiło na kwarantannę, a to dopiero początek. Liczba zakażonych w szkołach wciąż rośnie
  4. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  5. Warszawianka pokazała podręcznik dla dzieci w podstawówce. W internecie zawrzało
  6. Nie skłamał w ankiecie dot. COVID-19, więc nie przyjęli go do szpitala? Ujawniamy kulisy sprawy
Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News