Nie możesz nosić maseczki, będziesz musiał to udowodnić. Ministerstwo Zdrowia zaostrza zasady

Autor Aleksandra Olbryt - 6 Sierpnia 2020
maseczkiŹródło: Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 29.07.2020

Maseczki obowiązkowe dla wszystkich. Chyba że masz specjalne zaświadczenie o przeciwwskazaniach do ich noszenia. Jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia, obowiązek posiadania takiego zaświadczenia zostanie wprowadzony 1 września.

Maseczki od września obowiązkowe dla wszystkich. Chyba że masz zaświadczenie

Maseczki powinny być noszone przez wszystkich. Zwolnione z tego obowiązku mogą być tylko osoby posiadające zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa. Tak wynika ze słów wiceministra zdrowia, Janusza Cieszyńskiego, które padły podczas czwartkowej konferencji prasowej. - Wprowadzimy od 1 września obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa; liczba takich przypadków powinna być bardzo niewielka. Jak zapowiedział wiceszef resortu zdrowia, specjalne zaświadczenia będą obowiązywały w całej Polsce. Dodał także: "Według naszych ekspertów nie ma wielu istotnych przeciwwskazań medycznych do tego, aby nie zasłaniać ust i nosa".

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus na stadionie. Treningi i mecze zawieszone
2. Niemiecka potęga z poważnymi problemami. Czołowa branża zwolni nawet 100 tys. pracowników

Nowe obostrzenia w obliczu zaskakująco rosnącej liczby zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 6 sierpnia o 726 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwie śląskim (137), małopolskim (118) i mazowieckim(107). W sumie do tej pory stwierdzono ponad 49 515 przypadków COVID-19. O nowych obostrzeniach oraz o decyzjach ministra Szumowskiego i jego resortu pisaliśmy już wcześniej. Zmiany będą dotyczyły również organizacji wesel.

Ważne słowa ministra edukacji. Zapadła decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkółWażne słowa ministra edukacji. Zapadła decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkółCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda Pytanie na śniadanie "modli się, aby TVP jej nie zwolniło". Dramat prezenterki
  2. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne
  3. Poważny wypadek w Warszawie. Kobieta spadła z kładki na jezdnię
  4. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  5. Popularna wędlina wycofana ze sklepów. GIS pilnie ostrzega, pod żadnym pozorem jej nie jedzcie
  6. Mamy potwierdzenie, koronawirus w McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów restauracji
Policja ostrzega, będzie więcej kontroli w komunikacji miejskiej. Wysokości kar zwalają z nógPolicja ostrzega, będzie więcej kontroli w komunikacji miejskiej. Wysokości kar zwalają z nógCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News