Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest antycovidowców

Autor Mateusz Dolak - 21 Listopada 2020
Marsz antycovidowcówŹródło: facebook

Ogrom policji w parku Skaryszewskim w Warszawie. Mieszkańcy pytają nas o to, co się tam dzieje. Okazuje się, że o godzinie 12 rozpoczął się "Marsz o Wolność", w którym udział biorą osoby nie wierzące w koronawirusa. Jego organizatorem jest stowarzyszenie STOP NOP.

"Marsz o wolność"

Jak czytamy na stronie organizatora akcji, "Międzynarodowy Marsz o Wolność to globalny sprzeciw wobec polityki rządu krajowego oraz politycznych i finansowych sił globalnych w kwestii COVID-19"

Stowarzyszenie STOP NOP zrzesza osoby niewierzące w pandemię koronawirusa. Twierdzi, że stosuje się niewiarygodne testy PCR, nieuzasadnione naukowo obostrzenia oraz bezprawnie wprowadza się restrykcje, "co prowadzi do paraliżu systemu opieki medycznej, edukacji, rujnuje firmy i gospodarkę, pozbawia ludzi poczucia bezpieczeństwa i środków do życia oraz buduje państwo totalitarne zagrażając zdrowiu i życiu."

Zielona woda w Warszawie. Co się dzieje?Zielona woda w Warszawie. Co się dzieje?Czytaj dalej

Pikieta w parku

Organizatorzy zaplanowali początek marszu na godzinę 12. Zgromadzenie ma potrwać do 15.

"Spotykamy się w Parku Skaryszewskim vis a vis stadionu narodowego na zgromadzeniu spontanicznym protestując również przeciw wydanemu przez Urząd Miejski m.st. Warszawa zakazowi zgromadzenia." - podano w komunikacie.

Dalej czytamy, że wydarzenie ma mieć charakter pokojowy. A osoby odpowiedzialne za marsz, odcinają się "od wszelkich aktów agresji i przemocy apelując do każdego uczestnika o przyjęcie funkcji straży marszu oraz dziennikarzy obywatelskich."

Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarciePolski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcieCzytaj dalej

Petycja do rządu

W internecie pojawiła się petycja w której możemy znaleźć postulaty antycovidowców. Głównym jest żądanie wycofania ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19. Oraz wszelkich przepisów tzw. covidowych.

W dokumencie pojawiło się też żądanie "rozliczenia osób odpowiedzialnych za brutalne kroki policji wobec uczestników Marszu o Wolność. Podczas pokojowego protestu użyto gazu, uwięziono ludzi w kordonie, spacyfikowano, zatrzymano i poddano torturom psychicznym 270 uczestników protestu." - twierdzi STOP NOP.

DZISIAJ GRZEJE:
1.
Pilny komunikat wodociągów. Dodają podchloryn sodu do wody. Badania wykryły bakterie coli
2. Marcelina Zawadzka pręży boskie ciało na wakacjach w egzotycznym kraju. Internauci zwrócili uwagę na jedno
3.Wielkie "majteczki w kropeczki" zawisły na ministerstwie. Policja ruszyła do akcji natychmiast

24 214 nowe przypadki

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 213 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ciągu ostatniej doby zamarły 574 osoby, u których potwierdzono Covid-19. Na czele województw z największą liczbą zakażeń są Mazowsze, Wielkopolska, Śląsk i Małopolska. Na Mazowszu koronawirusa wykryto o 3086 osób.

Tragedia w Warszawie. Nic nie dało się zrobić, młoda kobieta nie żyjeTragedia w Warszawie. Nic nie dało się zrobić, młoda kobieta nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Krwawienie z dziąseł może być poważnym problemem. Na co wskazuje i kiedy wymaga interwencji specjalisty?
  2. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  3. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni
  4. Nagła akcja na placu Konstytucji, próbowały zablokować furgonetkę. Osiem radiowozów na kobiety
  5. Zielona woda w Warszawie. Co się dzieje?
  6. Żałoba w TVP. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, przegrał walkę z koronawirusem
  7. Lidl wprowadza nową sekcję w sklepach. Sieć goni Biedronkę i oferuje nowe niespodzianki

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News