Narodowcy skrzykują się by wyjść na ulice. Prezes potwierdził, marsz 11 listopada się odbędzie

Autor Julian Bakuła - 27 Października 2020
Warszawa, 11.11.2019Źródło: Jakub Kaminski/East News

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz potwierdził, że 11 listopada w Warszawie odbędzie się coroczny marsz. Bąkiewicz stoi na stanowisku, że skoro protesty w ramach aktualnego strajku kobiet odbywają się pomimo obostrzeń epidemicznych, to nic nie stoi na przeszkodzie organizacji podobnego wydarzenia, jakim jest jego zdaniem Marsz Niepodległości. Stwierdził również, że rozporządzenia nakazujące przestrzeganie restrykcji wydawane w związku z epidemią nie są umocowane prawnie. Organizatorzy mają jednak zachęcać do przestrzegania obostrzeń.

Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneRafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneCzytaj dalej

Marsz Niepodległości się odbędzie

Robert Bąkiewicz zapowiedział we wtorek, że pomimo obowiązujących obostrzeń epidemicznych w Warszawie odbędzie się 11 listopada Marsz Niepodległości. Jako usprawiedliwienie dla takiej decyzji podał fakt, że od kilku dni w stolicy odbywają się protesty, blokady i demonstracje w ramach strajku kobiet.

- Jeśli zgromadzenia środowisk lewackich odbywają się bez problemu, wręcz przy zabezpieczeniu takich zgromadzeń przez policję, to oznacza, że służby państwowe akceptują sytuację, w której w trakcie trwającej, rzekomej pandemii mogą odbywać się zgromadzenia. Dlatego na tych samych zasadach nasze Stowarzyszenie będzie organizowało zgromadzenie i będzie liczyło na współpracę z policją - poinformował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w rozmowie z PAP.

Obostrzenia

- Jeśli do środowisk lewicowych jest stosowana taka miara, to my nie spodziewamy się, żeby w stosunku do nas były inne obostrzenia. Mamy w tej chwili zarejestrowane cykliczne zgromadzenie, które odbywa się co roku, i będziemy organizowali nasz Marsz - stwierdził przywoływany przez PAP prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Bąkiewicz stwierdził również, że obostrzenia wprowadzane w związku z epidemią koronawirusa z pomocą rozporządzeń nie mają na mocy konstytucji mocy prawnej, a ich umowny charakter odzwierciedla również postawa służb porządkowych, które - pozwalając na organizację zgromadzeń - nie traktują ich w sposób jednoznacznie obowiązujący.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
2. Czarny scenariusz Krzysztofa Jackowskiego zaczął się spełniać. Jasnowidz miał nową, dramatyczną wizję dla Polaków i podróżnych
3. Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiem

Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiemKrystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiemCzytaj dalej

11 listopada w Warszawie

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz stwierdził również, że pomimo umowności obowiązujących restrykcji sanitarnych i ich niekonsekwentnego egzekwowania przez służby porządkowe organizatorzy zaplanowanego na 11 listopada marszu zamierzają zachęcać jego uczestników do przestrzegania obostrzeń.

- Będziemy apelowali o bezpieczeństwo i żeby ludzie przestrzegali tych wszystkich obostrzeń, które państwo polskie, czy ministerstwo zdrowia nam wszystkim proponuje. Mam nadzieję, że przyjdzie bardzo wielu Polaków, patriotów i będą oni w maseczkach - mówił przywoływany przez PAP prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Marsz Niepodległości w Warszawie 2019

W zeszłorocznym Marszu Niepodległości w stolicy wzięło udział od 47 tys. (według władz miasta) do 150 tys. (według organizatorów) osób. Uczestnicy ruszyli z Ronda Dmowskiego, przechodząc Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego, a następnie kierując się Wybrzeżem Szczecińskim do Stadionu Narodowego.

Podczas Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11 listopada 2019 roku, wznoszono lub prezentowano hasła takie jak "Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem", "Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę", "Bóg, honor i ojczyzna", "A na drzewach, zamiast liści, będą wisieć komuniści" czy "Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa". Ubiegłoroczny marsz - w przeciwieństwie do jego wcześniejszych odsłon - przebiegał bez większych incydentów, chociaż odnotowano odpalanie rac dymnych i petard.

Policja otoczyła Sejm, ulica jest nieprzejezdna. Nad Warszawą lata śmigłowiec, będą kolejne protestyPolicja otoczyła Sejm, ulica jest nieprzejezdna. Nad Warszawą lata śmigłowiec, będą kolejne protestyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety w Kraśniku również mają dość. Tłumnie wyszły na ulice miasta
  2. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  3. Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historii
  4. Kościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyni
  5. Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Zawodnik Legii Warszawa zorganizował wielką imprezę. Będzie miał przechlapane, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News