Warszawa jak po wojnie. Tak wygląda stolica po przejściu Marszu Niepodległości 2020

Autor Kamil Matuszak - 11 Listopada 2020
Warszawa po Marszu Niepodległości 2020Źródło: Mateusz Dolak/ Wawa Info

Przez Warszawę przeszedł kolejny Marsz Niepodległości. Brak pozwolenia na organizację oraz pandemia nie przeszkodziły Narodowcom w manifestacji i niszczeniu miasta. Tak wygląda stolica tuż po zakończeniu demonstracji.

Starcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceStarcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceCzytaj dalej

Warszawa jak po ogromnej bitwie

Tak wyglądającej Warszawy nie chcemy widywać nigdy. Marsz Niepodległości 2020, który przeszedł dzisiaj przez miasto, sprawił, że stolica wygląda, jak ogromnej bitwie. Powyrywana kostka chodnikowa, porozrzucane barierki, zniszczone wiaty przystankowe i fasady budynków. Nielegalne zgromadzenie, które rozpoczęło się o 14:00 przy Rondzie Dmowskiego przeszło przez miasto niczym huragan, zmiatając po drodze, co tylko się dało.

Warszawa po Marszu Niepodległości 2020 01

Zorganizowany jako Rajd Niepodległości samochodowy przejazd od początku zdawał być niecodziennym pomysłem. Pandemia wymusiła na organizatorach zmiany, które miały zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Jednak bardzo szybko okazało się, że do kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów dołączy spora grupa pieszych, którzy zaopatrzyli się we flagi, race oraz inne rodzaje pirotechniki.

Starcia Marszu Niepodległości z policją rozpoczęły się błyskawicznie

Na nielegalne zgromadzenie czekały zastępy policji, poustawiane na zapowiedzianej trasie - Rondo Dmowskiego - Most Poniatowskiego - Rondo Waszyngtona. Wszystko, by czuwać nad porządkiem i informować zgromadzonych, że według prawa i obecnych obostrzeń związanych z pandemią, powinni się rozejść. Nikt nie zamierzał jednak słuchać.

Warszawa po Marszu Niepodległości 2020 02

Już przy rondzie de Gaulle'a rozpoczęły się masowe starcia z policją. W stronę funkcjonariuszy poleciały race i wszystkie elementy przestrzeni miejskiej, które agresywni wandale mogli wyrwać. Policja rozpoczęła od odcinania najbardziej niebezpiecznych uczestników manifestacji, a następnie puściła w obieg gaz łzawiący oraz broń gładkolufową.

Dzisiaj grzeje:
1.Z ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszu
2. Niestety, żarty się skończyły. Wprowadzono godzinę policyjną, złe wieści z raju urlopowiczów
3. Płonie mieszkanie na trasie Marszu Niepodległości

Rozwścieczeni agresorzy rozpoczęli niszczenie centrum miasta. W ich ręce wpadały znaki, barierki, przystanki, a nawet elewacja Empiku w okolicach ronda de Gaulle'a.

Warszawa po Marszu Niepodległości 2020 03

Na domiar złego ofiarami bandytów padły także balkony mieszkań przy Al. 3 Maja, które ozdobione były transparentami wspierającymi Strajk Kobiet czy tęczowymi flagami ruchu LGBT+. Nieszczęście było blisko, ponieważ w jednym ze wspomnianych mieszkań wybuchł pożar.

Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowcówWłaściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowcówCzytaj dalej

Kulminacja nadeszła, gdy marsz zjawił się pod Narodowym

Do najbardziej intensywnych starć doszło, gdy tłum dotarł już pod Stadion Narodowy. To tam na błoniach z policją mierzyli się najbardziej nieposłuszni demonstranci, którzy w dalszym ciągu używali rac, kamieni i butelek, które masowo leciały w stronę służb. Kilku policjantów zostało rannych, a do aresztu trafili najbardziej krewcy członkowie manifestacji.

Warszawa po Marszu Niepodległości 2020 04

Służby porządkowe rozpoczynają sprzątanie Warszawy. Na pewno już niedługo miasto będzie czyste i wolne od pamiątek po dzisiejszych wydarzeniach. Niestety widoki, które zastał nasz reporter na kilkadziesiąt minut po oficjalnym zakończeniu Marszu Niepodległości pokazują, jak niepokojące były dzisiejsze wydarzenia.

Warszawa po Marszu Niepodległości 2020 05

Warszawa po Marszu Niepodległości 2020 06

Demonstranci zdemolowali okolice Empiku i starli się z policją na trasie Marszu Niepodległości 2020Demonstranci zdemolowali okolice Empiku i starli się z policją na trasie Marszu Niepodległości 2020Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
  2. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  3. Rządowy ekspert wygadał się jak może wyglądać lockdown. Zakaz wychodzenia z domu to nie jedyne obostrzenie
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Tragedia w Warszawie. Mężczyzna wyskoczył z siódmego piętra
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Tysiące osób w żałobie. Nie żyje kultowy Polak, dla wielu był wzorem do naśladowania

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News