Płonie mieszkanie na trasie Marszu Niepodległości

Autor Mateusz Dolak - 11 Listopada 2020
PożarŹródło: Twitter

Pożar mieszkania, które znajduje się tuż obok trasy Marszu Niepodległości. Jak widzimy w relacji na Twitterze, ogień wychodzi przez okna. Na miejscu było 9 zastępów straży pożarnej.

Pilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta NiepodległościPilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta NiepodległościCzytaj dalej

Pożar mieszkania

- W budynku przy ul. 3 Maja doszło do pożaru na drugim piętrze. Prawdopodobnie w wyniku rzucenia racy lub petardy - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. Jak dodał, na szczęście nikomu nic się nie stało, a reakcja domowników na pożar była bardzo szybka. W tym samym budynku znajduje się balkon, na którym zawisł baner Strajku Kobiet wraz z tęczową flagą.

Na jednym z materiałów wideo zamieszczonych na Twitterze uchwycono moment, w którym race poleciały w stronę balkonów budynku przy ul. 3 Maja.

"Pożar mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie opanowany. Brak osób poszkodowanych. Szybka reakcja mieszkańców oraz strażaków zapobiegła dalszemu rozwojowi ognia. Pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne. Apelujemy o szczególną uwagę i rozsądek. #11listopada" - poinformowała tuż przed godziną 16 mazowiecka straż pożarna.

Marsz Niepodległości 2020

Na trasie Marszu Niepodległości 2020, który wbrew zapowiedziom organizatorów nie ograniczył się do przejazdu samochodów, dochodzi do licznych burd i zamieszek. W pobliżu ronda de Gaulle'a uczestnicy marszu zniszczyli elewację znajdującego się nieopodal sklepu Empik.

"Narodowcy, kibole i neonaziści atakują i biją przypadkowych przechodniów, którzy przypominają im lewaków albo gejów. Niesamowita agresja pijanych prymitywów!" - pisze na Twitterze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich.

Dzisiaj grzeje:
1.Ogrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowców
2. Niestety, media przekazały najgorszą wiadomość. Nie żyje, całe Tatry i miłośnicy górskich wypraw w żałobie
3. Pilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta Niepodległości

Ogrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowcówOgrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowcówCzytaj dalej

Zamieszki i race podczas Marszu Niepodległości 2020

Uczestnicy Marszu Niepodległości zaatakowali także zabezpieczających wydarzenie policjantów. "W rejonie Ronda de Gaulle'a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego" - poinformowała stołeczna policja na Twitterze. Chuligani mieli rzucać racami w policjantów, którzy w odpowiedzi użyli wobec nich gazu łzawiącego.

Jeszcze przed rozpoczęciem demonstracji policja informowała o zatrzymaniu osób używających materiałów pirotechnicznych w okolicach ronda Dmowskiego. "Podejmowane są interwencje wobec osób, które w Al. Jerozolimskich używały materiałów pirotechnicznych. Zabezpieczono kilkadziesiąt sztuk rac i świec dymnych. Legitymowane są osoby, które używały takich materiałów" - czytamy w komunikacie policji.

Policja podczas Marszu Niepodległości 2020

Działania policji podczas Marszu Niepodległości 2020 są oceniane bardzo rozbieżnie. Niektórzy zarzucają funkcjonariuszom, że ich reakcja na poczynania narodowców - sprowadzająca się z początku do informowania o nielegalnym charakterze - zgromadzenia jest zbyt łagodna i opieszała, a inni - że jest zbyt surowa. "Szkoda, że nie mówiliście tego samego uczestnikom #StrajKobiet Też chodzili po pasach ruchu przeznaczonych dla pojazdów i też zgromadzenie w takiej formule było nielegalne" - pisze na Twitterze Vytautas (@Comisarex1). "Strajk kobiet mógł sobie iść ulicami bez problemu i zgłaszania, a marsz niepodległości traktujecie jako zgromadzenie nie legalne kpina polska policja" - wtóruje mu osielek (@J01335058).

"To super, że są ‚informowane’. Wy to jednak potraficie siłowo tłumić jedynie protesty kobiet i babć (w dodatku legalne, bo spontaniczne)" - czytamy jednak w innym komentarzu. "Jak to było? Organizatorom nielegalnych zgromadzeń grozi do 8 lat? Panowie, czas do pracy! Nie bójcie się! Co prawda kobiety pałuje się łatwiej, ale nikt nie obiecywał, że w służbie będzie łatwo!" - ironizuje kolejna osoba.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W 2019 roku ponad 1700 zł, w 2020 tylko 744,39 zł. Plany są jednoznaczne
  2. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  3. Rządowy ekspert wygadał się jak może wyglądać lockdown. Zakaz wychodzenia z domu to nie jedyne obostrzenie
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Tragedia w Warszawie. Mężczyzna wyskoczył z siódmego piętra
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News