Rozpoznajecie tych mężczyzn? To oni podpalili mieszkanie podczas Marszu Niepodległości. Policja publikuje zdjęcia i prosi o pomoc

Autor Kamil Matuszak - 12 Listopada 2020
Policja poszukuje podejrzanych o podpalenieŹródło: srodmiescie.policja.waw.pl

Podczas wczorajszego (11.11.) Marszu Niepodległości 2020 doszło do wielu incydentów wywołanych przez demonstrujących. Jednym z najpoważniejszych wykroczeń doszło, gdy zamaskowani mężczyźni wrzucili racę na balkon przy Al. 3 Maja, która wywołała pożar mieszkania. Policja poszukuje podejrzanych.

Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowcówWłaściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowcówCzytaj dalej

Wiele incydentów podczas Marszu Niepodległości

Podczas Marszu Niepodległości 2020 doszło do wielu incydentów oraz wykroczeń. Mimo zakazu organizacji wydarzenia, przemarsz przez centrum Warszawy się odbył. Miał mieć on formę rajdu samochodów, szybko jednak zamienił się w pieszy przemarsz, na który nie było pozwolenia.

Policja ostrzegała o nielegalności zgromadzenia, wedle najnowszych obostrzeń związanych z pandemią, ale manifestujący nie słuchali. Ich reakcja była wręcz odwrotna - spokojny marsz przekształcił się w starcia agresywnych grup, odzianych w biało-czerwone barwy z policjantami, którzy pilnowali porządku.

Dzisiaj grzeje:
1.Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców
2. A jednak. Zdecydowali się przedłużyć obostrzenia. Będą utrudnienia. Zagraniczne wieści dla wyjeżdzających
3. Reporter ranny podczas marszu. Tomasz Gutry został postrzelony

Starcia demonstrujących z policją

Wszystko rozpoczęło się tuż po starcie Marszu Niepodległości, gdy demonstrujący rzucali odpalone race w stronę funkcjonariuszy. Następnie grupa mężczyzn próbowała dostać się do salonu Empik, przy Nowym Świecie, a także starła się z policją ustawioną przy rondzie de Gaulle'a.

Do najniebezpieczniejszego wydarzenia doszło na Moście Poniatowskiego, gdzie to protestujący rzucali race na balkony mieszkań, które przyozdobione były transparentami wspierającymi Strajk Kobiet oraz środowiska LGBT+. W jednym z mieszkań wybuchł pożar, który udało się ugasić. Jednak nie obyło się bez strat materialnych, które odbiją się na właścicielu.

Kordony policji otoczyły okolice szpitala. Demonstranci rzucają kamieniami i butelkamiKordony policji otoczyły okolice szpitala. Demonstranci rzucają kamieniami i butelkamiCzytaj dalej

Policja poszukuje podejrzanych o podpalenie

12 listopada policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego wszczęli postępowanie dotyczące podpalenia mieszkania. Opublikowano wizerunki osób mających związek z przestępstwem, które zarejestrowały pobliskie kamery.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer miejskiego monitoringu, które zarejestrowały wizerunki osób mających związek z przestępstwem, a teraz proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą rozpoznać mężczyzn widocznych na zdjęciach.

Informacje można przekazać pod numerami telefonicznymi: +48 47 723-70-20, + 48 47 723-79-40, +48 47 723-91-50 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@policja.gov.pl.

Policja poszukuje podejrzanego 01

Policja poszukuje podejrzanego 01

Pożar mieszkania

- W budynku przy ul. 3 Maja doszło do pożaru na drugim piętrze. Prawdopodobnie w wyniku rzucenia racy lub petardy - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. Jak dodał, na szczęście nikomu nic się nie stało, a reakcja domowników na pożar była bardzo szybka. W tym samym budynku znajduje się balkon, na którym zawisł baner Strajku Kobiet wraz z tęczową flagą.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płaca minimalna inna w każdym powiecie? Jest nowa projekt polskich wynagrodzeń
  2. Elon Musk z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Miliarder uważa, że testy to fałszerstwo
  3. Demonstranci zdemolowali okolice Empiku i starli się z policją na trasie Marszu Niepodległości 2020
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Kordony policji otoczyły okolice szpitala. Demonstranci rzucają kamieniami i butelkami
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Kamil Stoch w mocnych słowach o Bogu. Na jaw wyszła prawda na temat jego religii, mało który młody człowiek może tak powiedzieć

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News