Zaczęło się, już wyszli na ulice. Na miejsce jedzie policja. Właśnie rozpoczął się "Marsz dla życia i rodziny"

Autor Aleksandra Olbryt - 20 Września 2020
Marsz "życia i rodziny"Źródło: East News

"Marsz dla życia i rodziny" wystartował w niedzielę 20 września o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym. Uczestnicy przejdą do kościoła pw. Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Całość ma potrwać godzinę i odbyć się pod hasłem "Wspólnie brońmy rodziny". Organizatorzy piszą na stronie wydarzenia, że przemarsz stanowi odpowiedź na "nasilające się ataki lewicowych środowisk, a także aktywistów LGBT, którzy poprzez swoje prowokacje i działalność naruszają podstawowe wartości i zasady obowiązujące w naszym społeczeństwie".

Marsz w obronie "tradycyjnych wartości"

"Marsz dla życia i rodziny" to inicjatywa Centrum Życia i Rodziny, fundacji powiązanej ściśle z Ordo Iuris. Jej członkowie za cel obrali sobie ochronę polskiego społeczeństwa przed "zagrożeniami ze strony lewicowych środowisk". - Naszą misją jest obrona i promowanie w społeczeństwie: godności i wartości życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnego kresu, piękna rodziny opartej na trwałym i szczęśliwym małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie z miłością dzieci; ochrona dzieci i młodzieży przed demoralizacją i obrona prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami" - czytamy w opisie na stronie CŻiR.

Dzisiaj grzeje:
1. Jasnowidz Jackowski nie ma więcej wątpliwości. Nadchodząca zima będzie inna niż zwykle, nie z powodu pogody

2. Rząd zapowiada wielką falę zwolnień, która ruszy jeszcze we wrześniu. W październiku będzie tylko gorzej
3. Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebanii

Kolorowe balony i flagi Polski

Na zdjęciu zamieszczonym na oficjalnej stronie Marszu na Facebooku widzimy demonstrantów trzymających transparent z kolorowym napisem "MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY". Reszta uczestników trzyma kolorowe balony. Wśród wszystkich kolorów tęczy powiewają polskie flagi. - Już ruszamy - informują radośnie organizatorzy marszu. - Zapraszamy bardzo serdecznie tych wszystkich, którym leży na sercu dobro polskich rodzin i polskiego społeczeństwa. Weź udział w jednym z największych wydarzeń prorodzinnych, prospołecznych w Polsce - tak do udziału w wydarzeniu zachęca Centrum Życia i Rodziny. Przypomnijmy, że pierwszy "Marsz dla Życia i Rodziny" odbył się w 2006 roku w Warszawie. W ciągu ostatnich 13 lat zorganizowano go w 150 miastach i miejscowościach.

Obrazy WawaINFO"Pozwę ZTM i miasto za zakażenie". Pasażerka wywołała burzę w sieciCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość, niewyobrażalna strata. Wszyscy wiele mu zawdzięczamy, niestety nie żyje
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane
  4. Tragedia na torach, nic nie dało się zrobić. Rozpędzony pociąg zabił mężczyznę
  5. Trzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożar
  6. Kinga Duda nie zarobi doradzając ojcu. Ale inni doradcy dostają duże pieniądze – ujawniamy kwotę

Warszawa. Uwaga na duże utrudnienia. Będą objazdy i zamknięte uliceWarszawa. Uwaga na duże utrudnienia. Będą objazdy i zamknięte uliceCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News