Premier zajął stanowisko w sprawie marszu 11 listopada w Warszawie. Ważny apel do organizatorów

Autor Julian Bakuła - 5 Listopada 2020
Warszawa, 11.11.2018 marsz Bialo-Czerwony "Dla Ciebie Polsko"Źródło: Piotr Molecki/East News

Podczas środowej sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku premier Mateusz Morawiecki zaapelował o wstrzymanie się od organizacji i udziału w marszu 11 listopada. Stwierdził, że przepisy obowiązują wszystkich, wyrażając zarazem nadzieję, że w przyszłym roku "koronawirusa już nie będzie", a wtedy sam chętnie pójdzie w marszu 11 listopada. Przypomniał także, że jego zalecenia dotyczą także osób protestujących przeciw orzeczeniu TK i doradził, aby "protestowały w internecie".

Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaPilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaCzytaj dalej

Podczas sesji padło pytanie o marsz 11 listopada

W środę odbyła się sesja Q&A na Facebooku z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, w trakcie której odpowiadali oni na pytania Polaków.

W pewnym momencie padło pytanie o rządowe zalecenia w sprawie marszu 11 listopada, którego organizację w Warszawie - pomimo obowiązujących obostrzeń - zapowiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Morawiecki apeluje o wstrzymanie się od marszu 11 listopada

Odpowiedź premiera nie pozostawiła złudzeń. - Nasze zalecenia jest jednakowe dla wszystkich - przepisy obowiązują wszystkich i dlatego bardzo proszę i apeluję o powstrzymanie się od tych marszów w tym roku. W przyszłym mam nadzieję koronawirusa już nie będzie i bardzo chętnie wtedy razem pójdę z innymi w Marszu Niepodległości, jak zrobiłem to w roku 2018 - zapewniał Mateusz Morawiecki.

Premier przekonywał, że tego rodzaju masowe zgromadzenia przyczynią się do wzrostu ilości zakażeń, powołując się na ustalenia specjalistów z UW dotyczące wpływu protestów po orzeczeniu TK na sytuację epidemiologiczną.

Dzisiaj grzeje:
1.Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
2. Zamykają granice dla Polaków. Jesteśmy na "czerwonej liście", nasi sąsiedzi pilnie podjęli decyzję
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Spłonął autobus na S8. Sytuacja była poważna, droga zablokowanaSpłonął autobus na S8. Sytuacja była poważna, droga zablokowanaCzytaj dalej

Robert Bąkiewicz nie ustępuje

Trudno spodziewać się, żeby apel premiera Morawieckiego o powstrzymanie się od organizowania marszu 11 listopada w Warszawie przemówił do prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza, który wcześniej wypowiedział się w tej kwestii bardzo stanowczo.

- Jeśli zgromadzenia środowisk lewackich odbywają się bez problemu, wręcz przy zabezpieczeniu takich zgromadzeń przez policję, to oznacza, że służby państwowe akceptują sytuację, w której w trakcie trwającej, rzekomej pandemii mogą odbywać się zgromadzenia. Dlatego na tych samych zasadach nasze Stowarzyszenie będzie organizowało zgromadzenie i będzie liczyło na współpracę z policją - mówił Bąkiewicz w rozmowie z PAP.

Marsz 11 listopada w maseczkach

Bąkiewicz powołuje się przy tym na wątpliwą jego zdaniem moc prawną obostrzeń epidemicznych wprowadzanych przez rząd za pomocą rozporządzeń, zapewniając zarazem, że będzie apelował o ich przestrzeganie. - Będziemy apelowali o bezpieczeństwo i żeby ludzie przestrzegali tych wszystkich obostrzeń, które państwo polskie, czy ministerstwo zdrowia nam wszystkim proponuje. Mam nadzieję, że przyjdzie bardzo wielu Polaków, patriotów i będą oni w maseczkach - przywoływała słowa Bąkiewicza Polska Agencja Prasowa.

Tymczasem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył do wojewody wniosek o opinię w kwestii możliwości czy zasadności organizacji tegorocznego marszu 11 listopada. Może to sugerować, że władze Warszawy będą chciały w tym roku zakazać marszu 11 listopada lub w inny sposób uniemożliwić jego odbycie się.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Czy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowco, wpadniesz szybciej niż myślisz. Mandatu już tak łatwo nie będzie można uniknąć
  2. Nadchodzi najmocniejsze Audi w historii. Będzie elektryczne
  3. Paraliż centrum Warszawy. Niespodziewane wydarzenie w stolicy, na miejsce natychmiast ruszyła policja
  4. Profesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobiet
  5. Premier przed chwilą ogłosił nowe restrykcje. Zamknięte galerie handlowe, kina i obiekty kultury
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News