Porażające sceny w markecie. W głośnikach nagle pojawił się komunikat, ranny mężczyzna wymagał pomocy

Autor Mateusz Dolak - 4 Grudnia 2020
mężczyzna wymagał pomocyŹródło: policja

Dzielnicowy, sierż. szt. Mateusz Zając w dniu wolnym, podczas zakupów w centrum handlowym udzielał pierwszej pomocy mężczyźnie, który przewrócił się i stracił przytomność. Policjant zareagował natychmiast po tym, jak usłyszał komunikat o potrzebie pomocy medycznej dla poszkodowanego. Dzięki interwencji dzielnicowego mężczyzna odzyskał przytomność jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego.

Wielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechWielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechCzytaj dalej

Poszukiwania lekarzy

Kilka dni temu dzielnicowy, sierż. szt. Mateusz Zając w dniu wolnym od służby robił zakupy w centrum handlowym. W pewnym momencie w głośnikach rozległ się komunikat, z którego wynikało, że w jednym z działów supermarketu osoba potrzebuje pomocy medycznej.

Głos w głośnikach prosił, by na miejsce pilnie zgłosili się lekarze.

Jak relacjonują policjanci, Zając ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz aktualnie studiuje na I roku pielęgniarstwa w Warszawskiej Akademii Medycznej. Dzielnicowy od razu pobiegł do potrzebującego pomocy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

W weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla WarszawyW weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla WarszawyCzytaj dalej

Upadł na ziemię, stracił przytomność

Mężczyzna najprawdopodobniej upadł na ziemię i stracił przytomność. Funkcjonariusz szybko ocenił sytuację i udzielił niezbędnej pomocy. W efekcie podjętych przez funkcjonariusza działań poszkodowany odzyskał przytomność.

Policjant do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego zajmował się mężczyzną i monitorował jego czynności życiowe.

- Jak się okazuje policyjna służba trwa nie tylko 24 godziny na dobę, ale również wymaga od funkcjonariuszy błyskawicznego odnalezienia się i umiejętności reagowania w bardzo różnych i trudnych sytuacjach, także wtedy, gdy w grę wchodzi ludzkie życie - mówi nadkom. Joanna Węgrzyniak z policji na Pradze-Południe.

Policjanci zawsze na posterunku

Policjanci bardzo często muszą reagować w zagrożeniu zdrowia i życia. Nawet gdy nie są na służbie. W październiku do niebezpiecznej sytuacji doszło w warszawskim metrze - agresywny mężczyzna, który nie zakrywał ust i nosa nie chciał nałożyć maseczki po prośbie jednej z pasażerek, a chwilę później zacząć na nią wrzeszczeć i ją szarpać.

Bardzo szybko do akcji wkroczył funkcjonariusz w cywilu, który po wylegitymowaniu się i braku reakcji, obezwładnił i wyprowadzić agresora.

Rolnicy sparaliżują Warszawę. Setki traktorów w sobotę wyjedzie na uliceRolnicy sparaliżują Warszawę. Setki traktorów w sobotę wyjedzie na uliceCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News