W weekend odbędą się masowe kontrole. Każdy może otrzymać mandat, kary będą bardzo dotkliwe

Autor Kamil Matuszak - 4 Grudnia 2020
Policja kontroluje w WarszawieŹródło: Piotr Molecki/East News

W weekend w warszawskich galeriach handlowych służby mundurowe będą kontrolować pracowników sklepów oraz klientów i sprawdzać, czy przestrzegają obostrzeń związanych z bezpieczeństwem sanitarnym w czasie pandemii. Wszystko dlatego, że najbliższa niedziela jest dniem handlowym. Mogą posypać się mandaty, bo otrzymać je będzie niezwykle łatwo.

W weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla WarszawyW weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla WarszawyCzytaj dalej

W ten weekend odbędą się kontrole galerii

Ostatni weekend, gdy po kilkutygodniowej przerwie otwarte zostały galerie handlowe okazał się według doniesień policji bardzo dramatyczny. Wszystko przez to, że robiący zakupy zapominali, że trwa pandemia groźnego wirusa i nie przestrzegali zasad związanych z restrykcjami sanitarnymi.

Błędy i niedopatrzenia nie były wyłącznie winą kupujących. Okazuje się, że wielu pracowników sklepów również nie stosowało się do obowiązujących przepisów, co może dziwić, bo pracodawca powinien przeszkolić i zaopatrzyć obsługę w niezbędne środki bezpieczeństwa.

Z tego powodu na najbliższy weekend zapowiedziano wzmożone kontrolowanie w galeriach handlowych. Zajmą się nimi służby mundurowe, na czele z policjantami. Będą oni sprawdzać, czy zasłaniane są usta i nos, a także zachowywany jest dystans społeczny. Przypomnijmy, że mandaty za nie zakrywanie nowa i ust wynoszą teraz od 500 zł do 1000 zł. Wszystko przez podpisanie rozporządzenia covidowego, które jest dokumentem prawnym.

Sprawdzane będą również siłownie i stoki narciarskie

Funkcjonariusze na celi wzięli sobie również siłownie i kluby fitness, które zamierzają masowo kontrolować. Placówki te znalazły wiele luk na obejście przepisów, dlatego też policja wzięła je na celownik - by upewnić się, że wszystkie przepisy zostały zastosowane i są przestrzegane.

Siłownie mogą działać legalnie pod warunkiem, że przeprowadzane są tam przygotowania do zawodów sportowych w niewielkich grupach pod okiem specjalistów.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Rolnicy sparaliżują Warszawę. Setki traktorów w sobotę wyjedzie na uliceRolnicy sparaliżują Warszawę. Setki traktorów w sobotę wyjedzie na uliceCzytaj dalej

Dokładnej kontroli podczas tego weekendu mają zostać poddane również stoki narciarskie w całym kraju. Ten tydzień oraz poprzedni weekend wykazały, że uczestniczący w "białym szaleństwie" nie kwapią się do przestrzegania przepisów i dystansów w kolejkach, gdy tylko ich wyobraźnia zostanie przejęta przez narty i szusowanie.

Przed sklepami kolejki ustawiały się już w ubiegłym tygodniu

Warszawska policja na pewno będzie bacznym okiem obserwować Galerię Młociny i kolejki przed takimi sklepami, jak Primark. To właśnie tam w ubiegłą sobotę, gdy sklepy w galeriach handlowych zostały otwarte, ludzie licznie gromadzili się, by zrobić zakupy. Oczekiwanie na wejście do sklepu rozpoczynało się od 30 minut.

Co ciekawe wiele marek nie wytrzymało kryzysu związanego z pandemią i nie pomogło im nawet ponowne otwarcie galerii. W Warszawie są sklepy, które w przyszłym roku znikną z zakupowej mapy stolicy i nie będzie można znaleźć ich w żadnym polskim mieście.

Wielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechWielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News