Małgorzata Trzaskowska nie mogła dłużej milczeć. Zdumiewające słowa, wielu nie będzie zadowolonych

Autor Alicja Guz - 10 Sierpnia 2020
Małgorzata TrzaskowskaŹródło: Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 26.07.2020

Małgorzata Trzaskowska w mediach społecznościowych odniosła się do ostatnich wydarzeń. Żona prezydenta Warszawy zaapelowała, by nie przechodzić obojętnie wobec mowy nienawiści kierowanej w stronę osób LGBT. Jej wpis bije rekordy popularności w sieci.

Małgorzata Trzaskowska apeluje o brak nienawiści

Małgorzata Trzaskowska nie mogła dłużej milczeć i na swoim facebookowym profilu opublikowała słowa, które nie wszystkim się spodobają. Żona prezydenta Warszawy odniosła się do wydarzeń, które miały miejsce w stolicy. Chodzi o działania skierowane w stronę osób LGBT. - Moi Drodzy, mamy rok 2020, a Polki i Polacy muszą się upominać o podstawowe prawa do godności i życia w poczuciu bezpieczeństwa - rozpoczęła swój wpis Małgorzata Trzaskowska.

Dzisiaj grzeje:
1. Krzysztof Jackowski nie mógł dłużej zwlekać. Pilnie alarmuje wszystkich Polaków, sytuacja jest poważna
2. Nie waloryzacja, nie trzynastka. Potężny zastrzyk gotówki dla seniorów zapewni coś innego

Żona Rafała Trzaskowskiego zabrała głos

Żona Rafała Trzaskowskiego w facebookowym wpisie skrytykowała reakcję władz dotyczącą protestu osób LGBT. - Obserwowałam to, co wydarzyło się w Warszawie i nie rozumiem tej agresji i wrogości, z którą władza atakuje młodych ludzi. Tęczowa flaga już dawno znaczy o wiele więcej: tolerancję, akceptację, otwartość, a teraz dodatkowo opór wobec mowy nienawiści. Reakcja władz była niewspółmierna do sytuacji. Wystarczy, abyśmy wszyscy się wzajemnie szanowali - napisała Małgorzata Trzaskowska.

Bezpieczne zakupy w supermarkecie. Wyjątkowa oferta, wiele osób będzie zadowolonychBezpieczne zakupy w supermarkecie. Wyjątkowa oferta, wiele osób będzie zadowolonychCzytaj dalej

Małgorzata Trzaskowska wspiera osoby LGBT

We wpisie Małgorzaty Trzaskowskiej nie zabrakło przypomnienia, że wiele osób, które znamy i szanujemy, utożsamia się z LGBT. - Nasi sąsiedzi, przyjaciele, naukowcy, artyści czy po prostu zwykli ludzie - dobrzy i mądrzy - chcą tylko zwyczajnie żyć, a mają problem z tym, że idąc po ulicy ryzykują pobicie, są znieważani lub zastraszani - napisała Trzaskowska.

Stop mowie nienawiści

Wpis żony prezydenta Warszawy kończą ważne słowa. Małgorzata Trzaskowska apeluje bowiem, by nie przechodzić obojętnie wobec mowy nienawiści. - Nie wyobrażam sobie, co czują matki, które słyszą jak wysyła się ich dzieci "do gazu". To jest właśnie mowa skrajnej nienawiści obok której, kto jak kto, ale my Polki i Polacy nie możemy przechodzić obojętnie - napisała Trzaskowska.

Niecodzienne widowisko na Wisłostradzie. Tego warszawiacy się nie spodziewaliNiecodzienne widowisko na Wisłostradzie. Tego warszawiacy się nie spodziewaliCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Boi się o swoje życie?
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Wszyscy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, właśnie przekazano smutne informacje, nie żyje
  4. Nagle usłyszeli dziwne dźwięki dochodzące z ziemi. Kiedy poznali powód aż ich zmroziło
  5. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  6. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
Wypadek na Jeziorze Zegrzyńskim. Zderzyły się dwa skutery wodneWypadek na Jeziorze Zegrzyńskim. Zderzyły się dwa skutery wodneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News