Łukasz Szumowski zostawił plan na jesień. Odchodzący minister o wszystkim opowiedział w radiu

Autor Mateusz Dolak - 19 Sierpnia 2020
Łukasz SzumowskiŹródło: Ministerstwo Zdrowia

Łukasz Szumowski zdecydował o rezygnacji z funkcji ministra zdrowia. Odchodzący szef resortu zapewnia jednak, że "zostawił plan na jesień" kiedy spodziewany jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. O wszystkim opowiedział w wywiadzie dla radia RMF FM. Poniżej przedstawiamy co mówił Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski rezygnuje ze stanowiska

O rezygnacji Szumowskiego pisaliśmy na Wawa Info. Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia podał się do dymisji. - Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia - przekazał Szumowski. Zapewnił, że pozostaje posłem i będzie pełnił "funkcje publiczne". Łukasz Szumowski został mianowany na ministra zdrowia na początku 2018 roku. Rezygnacja okazała się wielkim zaskoczeniem, a sprawa stała się tematem numer jeden w mediach.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski pokazał niewiarygodne zdjęcia. Szykują się ogromne zmiany w Warszawie
2. Koronawirus uwielbia wesela. Ekspert tłumaczy dlaczego imprezy ślubne są tak obfite w zakażenia

Łukasz Szumowski o swojej decyzji

Odchodzący minister w radiu RMF FM pytany o swoją decyzję stwierdził, że nie ucieka. - Jestem w przestrzeni publicznej, jestem posłem, jestem dostępny. Będę wspierał też Ministerstwo Zdrowia - mojego następcę. Tak jak powiedziałem, przygotowałem wszystkie plany na jesień myślę, że mój następca będzie je wdrażał w sposób bezpośredni - powiedział Łukasz Szumowski na antenie rozgłośni.

Prawdziwa plaga w stolicy. Nic nie da się z nimi zrobićPrawdziwa plaga w stolicy. Nic nie da się z nimi zrobićCzytaj dalej

Czy Polska jest gotowa na jesienną falę zachorowań?

Szumowski podkreślił, że rekomendacje na jesień są bardzo spójne i możliwe do wdrożenia. - Myślę, że to są dobre bardzo rekomendacje - w końcu ekspertów. Więc myślę, mamy większość rzeczy gotowych. Więcej testów, więcej laboratoriów, wolne łóżka w szpitalach, pewną elastyczność kształtowania liczby łóżek zakaźnych, liczbę szpitali jednoimiennych. Tutaj wojewodowie też bardzo sprawnie funkcjonowali, nauczyli się na pewno oni też wielu rzeczy. Dzięki temu ta jesień nie jest aż tak przerażająca, jak mogłaby być, czy jak była pierwsza fala, gdzie wszyscy nie wiedzieliśmy, co nas czeka tak naprawdę - mówił ustępujący minister.

"Ważna samodyscyplina"

Dziennikarz RMF pytał Szumowskiego o to czego powinniśmy spodziewać się jesienią. - Na pewno dużo więcej objawów chorobowych. Będziemy mieli przeziębienia, będziemy mieli infekcje, które najczęściej nie będą Covid-em - tutaj oczywiście wprowadzamy algorytmy, które rozróżniać Covid od grypy czy przeziębień. Ale na pewno więcej będzie "poczucia choroby". Tutaj jest niezwykle ważna jest też samodyscyplina. Jak jesteśmy chorzy - kaszlący, kichający, to nie idźmy do pracy czy gdzieś na spotkanie, tylko siedźmy w domu - podsumował Łukasz Szumowski.

Piotr jechał metrem, nikt nie spodziewał się, co nosił w portfelu. Prawda okazała się niewiarygodnaPiotr jechał metrem, nikt nie spodziewał się, co nosił w portfelu. Prawda okazała się niewiarygodnaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie każdy z nas musiał płacić. Zapadł przełomowy wyrok, nagle wszystko się zmieni?
  2. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
  3. Łukasz Szumowski ogłosił nagłą rezygnację. Minister Zdrowia właśnie potwierdził
  4. Piotr jechał metrem, nikt nie spodziewał się, co nosił w portfelu. Prawda okazała się niewiarygodna
  5. Dramat na drodze, niestety nie żyje, nic nie dało się zrobić. Policja przekazała porażające szczegóły
  6. Właśnie poinformowano, nie żyje polski polityk. Zmarł nagle w młodym wieku
Pilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćPilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News