Łukasz Szumowski ogłosił nagłą rezygnację. Minister Zdrowia właśnie potwierdził

Autor - 18 Sierpnia 2020
Łukasz Szumowski podał się do dymisjiŹródło: wawainfo.pl

Łukasz Szumowski zrezygnował z pełnienia funkcji ministra zdrowia. Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia podał się do dymisji. - Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia - przekazał Szumowski na konferencji prasowej. Zapewnił, że pozostaje posłem i będzie pełnił "funkcje publiczne". Łukasz Szumowski został mianowany na ministra zdrowia na początku 2018 roku.

Łukasz Szumowski podał się do dymisji

Łukasz Szumowski na wtorkowej konferencji prasowej przekazał, że rezygnuje z pełnienia funkcji szefa resortu zdrowia. - Rozmowy o tym, były prowadzone od wielu, wielu miesięcy. Umowa dżentelmeńska między mną a panem premierem, panem prezesem, była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski. Choćby wdrożyć system informatyzacji ochrony zdrowia - przekazał Szumowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Przykry rekord na Mazowszu. Jest coraz gorzej, ministerstwo potwierdziło
2. 300 plus nie wystarczy. Niektórzy będą musieli dołożyć do świadczenia aż 200 zł

Łukasz Szumowski wróci do zawodu

Łukasz Szumowski poinformował również o swoich planach po odejściu ze stanowiska ministra zdrowia. - Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu. Chciałbym wrócić do kliniki leczyć pacjentów - wyjaśnił Szumowski na konferencji prasowej.

E-recepty i e-zwolnienia

- Sami wiecie i jesteście w stanie to dostrzec, jak wyglądałaby Polska w stanie epidemii bez e-recepty, bez e-zwolnienia, które wspólnie z ZUS-em i ministerstwem rodziny udało się wdrożyć w sposób, łatwy jako obowiązkowa usługa. Tutaj ogromna zasługa ministra Cieszyńskiego. Gdyby nie te recepty, gdyby nie te zwolnienia, to wyobraźcie sobie państwo, że pacjenci musieliby jeździć po przedłużenie recepty do przychodni. Pewnie kosztowałoby to wiele zdrowia i życia obywateli - powiedział szef resortu zdrowia.

Wiceminister zrezygnował ze stanowiska

W poniedziałek ze stanowiska wiceministra zdrowia zrezygnował Janusz Cieszyński, o czym poinformował na Facebooku. - Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana - przekazał Cieszyński.

Uwaga, pasażerowie. Kontrolerzy ruszają do akcjiUwaga, pasażerowie. Kontrolerzy ruszają do akcjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prywatne, poruszające wyznanie Jarosława Jakimowicza na antenie TVP. Jego syn mógł nie przeżyć
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Rozpędzone auto wjechało w dzieci na pasach. Dwie ofiary uderzyły o jezdnię, trafiły do szpitala
  4. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe przeszedł ulicami Warszawy. Organizatorzy ominęli sądowy zakaz
  5. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
  6. Bardzo dziwne nagranie z Kingą Dudą opublikowane przez anonimową osobę. Co tam się wydarzyło?
Pilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćPilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćCzytaj dalej

Następny artykuł