Łukasz Szumowski stanowczo o niedzielnym głosowaniu. Minister przypomniał ważne zmiany

Autor - 6 Lipca 2020
SzumowskiŹródło: Kancelaria Premiera

W niedzielę, 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. O fotel prezydenta starają się obecny prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda oraz prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski uspokaja osoby, które obawiają się o swoje zdrowie podczas pobytu w lokalu wyborczym. Mówi, że oddanie głosu w lokalu jest bezpieczniejsze, niż pójście do sklepu lub restauracji.

Łukasz Szumowski zapewnia, że w lokalach wyborczych będzie bezpiecznie

W poniedziałek rano w programie “Rzecz o polityce” emitowanym na stronie internetowej gazety “Rzeczpospolita” Łukasz Szumowski zapewnił wyborców, że oddanie głosu w niedzielę w lokalu wyborczym będzie bezpieczniejsze niż wyjście do restauracji czy sklepu. Minister powiedział, że w sklepach często nie przestrzega się zasad dystansu społecznego oraz nakazu zakrywania ust oraz nosa w przeciwieństwie do lokali wyborczych, gdzie są one rygorystycznie przestrzegane.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające. Piorun wpadł do mieszkania. Ogromne szkody, zalane dwa piętra
2. Ogromny wzrost w emeryturach. Nawet 600 zł, seniorzy sami mogą sprawdzić różnicę

Szumowski: w lokalu bezpieczniej, niż w sklepie

- Jak analizowaliśmy, ile czasu spędzają wyborcy w lokalu, to jest to kilka minut, a sama definicja przypadku wymaga obecności pod jednym dachem, w bliskim kontakcie około 15 minut. W związku tym akurat pójście do wyborów jest bezpieczniejsze w tej chwili niż na zakupy - wyjaśnił Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski ogłosił udogodnienia dla niektórych wyborców

W związku z rygorem sanitarnym jaki obowiązywał podczas pierwszej tury wyborów tworzyły się długie kolejki, w których wyborcy stali nawet kilkadziesiąt minut. Szumowski zapowiedział, że niektóre osoby wejdą do lokali wyborczych bez kolejki. W II turze wyborów zwolnione ze stania w kolejkach zostaną między innymi osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby z dziećmi do 3 lat oraz niepełnosprawne. Więcej o tym oraz o rygorze sanitarnym podczas II tury wyborów pisaliśmy tutaj.

Potworny odór i brunatno-czerwona woda. Śnięte ryby w rzece. Co się stało?Potworny odór i brunatno-czerwona woda. Śnięte ryby w rzece. Co się stało?Czytaj dalej

Coraz mniej przypadków koronawirusa

Minister Zdrowia podczas rozmowy powiedział również, że wyniki dotyczące zdiagnozowanych nowych przypadków koronawirusa spadły poniżej 300 przypadków na dobę i uległy znacznej poprawie. - To bardzo małe liczby aktywnego wirusa w populacji - stwierdził Łukasz Szumowski. Minister Zdrowia zapytany o to, czy podziela zdanie premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że epidemia koronawirusa jest w odwrocie, przyznał, że "jeżeli patrzymy na wskaźniki epidemiczne, to na pewno sytuacja się poprawia, ale zawsze trzeba mieć pokorę, bo jest ona nieprzewidywalna" - podkreślił Łukasz Szumowski.

Jesienią wirus może wrócić

Łukasz Szumowski w programie stwierdził, że epidemia jest w odwrocie. Odwołał się też do opinii konsultanta ds. chorób zakaźnych prof. Andrzeja Horbana, który powiedział że - liczba zakażeń utrzymuje się na niskim poziomie, a epidemia dotyczy kilku województw. Podkreślił, że szczyt epidemii mamy już za sobą. Szumowski przewiduje jednak, że jesienią w społeczeństwie najprawdopodobniej wystąpią obawy związane z nasileniem zachorowań na koronawirusa i znowu będziemy bardziej restrykcyjnie podchodzić do obostrzeń, o których obecnie zapominamy.

Wpadł w furię i rzucił się na matkę. Tragedia na MazowszuWpadł w furię i rzucił się na matkę. Tragedia na MazowszuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej i Agata Duda świętują dzień pocałunku w wymowny sposób. Fala zdjęć homoseksualnych par w odpowiedziach
  2. Wiemy, ile Anna Lewandowska przytyła w drugiej ciąży. Dodatkowe kilogramy znikają w oczach
  3. Kłęby dymu na S8. Co tam się stało?
  4. Minister zdrowia wydał ważną rekomendację. Chodzi o drugą turę wyborów prezydenckich
  5. W bankomatach pojawił się nowy banknot. Nie zdziw się, jak go otrzymasz
  6. Od września duże zmiany w szkołach. Ekspert nie ma dobrych wiadomości, rodzice rwą włosy z głowy
Trzy auta rozbite, droga zablokowana. Poważny wypadek na Mazowszu, są ranniTrzy auta rozbite, droga zablokowana. Poważny wypadek na Mazowszu, są ranniCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News