Prawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwo

Autor - 22 Sierpnia 2020
Ludzie będą musieli się bronićŹródło: Wikipedia, Adrian Grycuk , Praca Własna, CC BY-SA 3.0 PL, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.pl

Ludzie będą musieli zmierzyć się z prawdziwą plagą, która zbliża się do Polski. Chodzi o zwierzęta, które zagrażają naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Możliwe, że Polacy będą musieli zmierzyć się plagą owadów, które przenoszą bardzo groźne choroby. Są już dosłownie przy samej granicy.

Ludzie będą musieli się bronić

Ludzie już niedługo mogą mieć ogromny problem, być może będzie jeszcze poważniejszy niż epidemia koronawirusa. Do Polski zbliżają się niebezpieczne owady. Choć w naszym kraju występuje około 50 gatunków komarów, to jeden, który najprawdopodobniej już niedługo przekroczy granice, będzie wyjątkowo niebezpieczny. Chodzi oczywiście o komara tygrysiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie

2. Od razu po pracy jedź prosto do Lidla. Dziś zaczyna się festiwal promocji

Komary tygrysie są zdecydowanie o wiele groźniejsze dla człowieka niż występujący w Polsce jego krewni. Najczęściej spotykanymi gatunkami komarów w naszym kraju są: komary widliszki oraz komary brzęczące. Dotychczas na szczęście nie potwierdzono, aby niebezpieczny komar tygrysi pojawił się w kraju nad Wisłą. Jest jednak bardzo blisko i wszystko wskazuje na to, że niebawem się u nas zadomowi. Obecnie dotarł już do naszych zachodnich i południowych sąsiadów.

Jak go rozpoznać?

Po raz pierwszy w Europie komar tygrysi pojawił się w połowie lat. 70. ubiegłego wieku. Okazuje się, że te owady nie tylko przenoszą malarię, ale również inne tropikalne choroby niebezpieczne dla człowieka m.in. żółtą febrę, dengę, gorączkę chikungunya oraz gorączkę Zachodniego Nilu. Komar tygrysi różni się od "naszych" komarów wielkością, długością oraz kolorem, ich ciało pokryte jest białymi plamkami oraz paskami.

Zmiana klimatu odpowiada za ich pojawienie się w Europie

Zmiana klimatu wpłynęła na to, że do Europy przyfrunęły komary tygrysie, które głównie spotykane są w Azji oraz Afryce. Cieplejsze zimy spowodowały, że owady są w stanie przezimować na Starym Kontynencie.

Zaczęło się. Zagrożenie jest ogromne, strach wychodzić z domuZaczęło się. Zagrożenie jest ogromne, strach wychodzić z domuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie byli w stanie oderwać oczu od Agaty Dudy. Co ona na siebie założyła?
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
  3. Porażające odkrycie przed szpitalem. Martwy mężczyzna leżał w namiocie do segregacji pacjentów
  4. Poważny wypadek na Mazowszu. Trzy ciężarówki zniszczone, jedna osoba ranna. Droga jest zablokowana
  5. "Jolka" wstrząsa Otwockiem. Mieszkańcy mają dość. Niektórym puszczają nerwy, inni błagają o pomoc
  6. Nowy objaw koronawirusa? Polska specjalistka zwraca uwagę na ważną rzecz
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykuł