Dramatyczna akcja w Parku Skaryszewskim. Strażnik miejski uratował tonącego łosia

Autor Alicja Guz - 14 Maja 2020
łośŹródło: Straż Miejska

Strażnicy miejscy otrzymali w czwartek zgłoszenie o łosiu spacerującym po Parku Skaryszewskim. Wezwany na miejsce łowczy zaaplikował zwierzęciu środek nasenny. Niestety, zwierzę spłoszyło się i wpadło do pobliskiego jeziorka. Jeden ze strażników miejskich ocalił zwierzę od utonięcia.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Niecodzienny widok

Widok łosia w Parku Skaryszewskim zaskoczył nie tylko ogrodników pracujących w parku, ale również przybyłe na miejsce służby. - Na miejsce wysłano patrole z VII Oddziału Terenowego oraz Oddziału Ochrony Środowiska. Faktycznie - w parku strażnicy szybko odnaleźli młode zwierzę. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli teren, żeby nikt nie zbliżył się do zwierzęcia i oczekiwali na przyjazd łowczego z Lasów Miejskich - informuje Urząd m.st. Warszawy.

Zwierzę przewieziono do Puszczy Kampinowskiej

Schwytanie dzikiego zwierzęcia nie obyło się bez komplikacji. - Łowczy zaaplikował zwierzęciu środek usypiający i nieoczekiwanie dla wszystkich zwierzę poderwało się, wskoczyło do pobliskiego jeziorka i zaczęło tonąć. Na szczęście dla zwierzaka jeden ze strażników miejskich ruszył mu na ratunek i wyciągnął na brzeg - tłumaczy Urząd Miasta. Młody łoś nie odniósł żadnych ran i został już bezpiecznie przewieziony do Kampinosu.

Dzisiaj grzeje: Złodzieje ukradli samochód ratownikowi LPR. W środku był sprzęt, bez którego nie może latać

Skąd wziął się łoś w centrum stolicy?

Łoś w Parku Skaryszewskim to nie jedyne dzikie zwierzę, które wybrało się na spokojny spacer po Warszawie. Pisaliśmy już o koziołkach, które odwiedziły posesję na Mokotowie oraz o łosiu, który chodził po torach tramwajowych na Bemowie. Pracownicy Zarządu Zieleni Warszawy, próbują ustalić, skąd przybył dziki spacerowicz z Pragi Południe. - Próbujemy ustalić, skąd ten piękny okaz pojawił się na terenie Parku Skaryszewskiego, ale myślę, że to też może mieć związek z uspokojeniem miasta w związku ze stanem epidemii - informuje Anna Stopińska, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Warszawy. - Miasto się uspokaja, mniej tętni życiem i zwierzęta coraz chętniej eksplorują przestrzeń miejską - dodaje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekord
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. 1000 zł na wakacje jednak nie dla wszystkich. Wiceminister podał szczegóły
  4. Rząd właśnie opublikował projekt zniesienia kolejnych obostrzeń. Co się zmieni?
  5. RMF FM: Trzaskowski zgodził się ubiegać o fotel prezydenta Polski
  6. Kidawa-Błońska wycofuje kandydaturę z wyborów prezydenckich. Co się stało?
Kobieta kupiła świnię, chciała trzymać ją w domu. Teraz będzie miała duże kłopotyKobieta kupiła świnię, chciała trzymać ją w domu. Teraz będzie miała duże kłopotyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News