Ta informacja zasmuci dużą część warszawiaków. Wiele miejsc będzie zamkniętych

Autor Julian Bakuła - 3 Grudnia 2020
Zimą lodowiska w Warszawie będą nieczynne.Źródło: Jakub Kaminski/East News

Łyżwiarze mogą się srogo rozczarować. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia lodowiska pozostaną zamknięte. Otwarty będzie tylko Tor Łyżwiarski Stegny, który jednak będzie dostępny jedynie dla sportowców. Mieszkańcom Warszawy pozostanie korzystać z uroków Górki Szczęśliwickiej.

Przerwał milczenie. Warszawski prawnik opowiedział o byciu gejem i kontaktach z Jarosławem KaczyńskimPrzerwał milczenie. Warszawski prawnik opowiedział o byciu gejem i kontaktach z Jarosławem KaczyńskimCzytaj dalej

Zima w Warszawie bez lodowisk

Zima zbliża się wielkimi krokami, jednak miłośników łyżwiarstwa czeka rozczarowanie. Rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa lodowiska i ślizgawki w Warszawie pozostaną zamknięte. Gałecka podała dwa powody dla takiej decyzji. Pierwszym z nich jest nieprecyzyjność legislacji rządowej w tym zakresie, które nie mówi jasno, czy lodowiska można w tę zimę otworzyć.

Drugim powodem jest niestabilna sytuacja epidemiczna i niepewność co do przyszłości. - Nie wiemy, co przyniesie kolejny tydzień czy kolejny miesiąc. Dlatego podjęliśmy decyzję, jako miasto, że ze względów epidemicznych i sanitarnych, które mamy obecnie, nie otwieramy lodowisk, które zawsze generowały duże skupiska ludzi i były zimową atrakcją - przywołuje słowa Gałeckiej TVN Warszawa.

Tor Łyżwiarski Stegny tylko dla sportowców

Zdaniem rzecznik Gałeckiej miasto nie byłoby w stanie zapanować nad tłumami kumulującymi się na lodowiskach i ślizgawkach. Tymczasem zarówno lodowisko na Starym Mieście, jak i ślizgawka przy Pałacu Kultury i Nauki rokrocznie przyciągają rzesze mieszkańców Warszawy.

Otwarty pozostanie co prawda Tor Łyżwiarski Stegny, jednak będzie on dostępny tylko i wyłącznie dla sportowców. Jest to zgodne z zgodne z rozporządzeniem administracji rządowej, które zezwala klubom sportowym na prowadzenie ćwiczeń.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Jest nadzieja na zmiany

Z wypowiedzi rzecznik stołecznego ratusza Karoliny Gałeckiej wynika jednak, że miasto nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w kwestii dostępności Toru Łyżwiarskiego Stegny dla ogółu mieszkańców Warszawy.

- Na bieżąco będziemy analizować sytuację. Będziemy rozważać możliwość wejścia na tor dla osób indywidualnych - przywołuje słowa Karoliny Gałeckiej TVN Warszawa. Wiele wskazuje jednak na to, że zbliżające się ferie będą bardzo różnić się od ubiegłych.

Tragiczne znalezisko w centrum Warszawy. Ciało mężczyzny leżało przy śmietnikuTragiczne znalezisko w centrum Warszawy. Ciało mężczyzny leżało przy śmietnikuCzytaj dalej

Pozostaje Górka Szczęśliwicka

Mieszkańcom Warszawy szukającym zimą wysiłku na świeżym powietrzu pozostaje udać się na Górkę Szcześliwicką. - Jest ona otwarta dla klubów sportowych, jak i dla osób indywidualnych. Z Górki Szczęśliwickiej mogą korzystać wszyscy. Obowiązuje na niej reżim sanitarny - przywołuje słowa rzecznik urzędu miasta TVN Warszawa.

Warszawiacy będą zatem mogli korzystać z tamtejszego kompleksu sportowego ze stokiem narciarskim. W okolicach Górki Szczęśliwickiej funkcjonują również bary, w których można zakupić kawę czy herbatę na wynos.

Utrudnienia dotkną wielu mieszkańców Warszawy. Od dzisiaj ograniczenia w dostawie mediówUtrudnienia dotkną wielu mieszkańców Warszawy. Od dzisiaj ograniczenia w dostawie mediówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz też, jak wygląda najdłuższy tunel w Warszawie:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News