Tęczowa Matka Boska Częstochowska. Trzy osoby staną przed sądem, niedługo zacznie się proces

Autor Alicja Guz - 15 Października 2020
LGBTŹródło: Google Street View

Z początkiem listopada rusza proces trzech kobiet oskarżonych o obrazę uczuć religijnych symbolem LGBT. Sprawa, która swój finał będzie miała przed Sądem Rejonowym w Płocku, dotyczy rozlepiania w 2019 roku wokół jednego z tamtejszych kościołów, nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą symbolizującą środowiska LGBT+.

Finał sprawy związanej z LGBT

W listopadzie przed Sądem Rejonowym w Płocku rozpocznie się proces trzech kobiet: Elżbiety P., Anny P. oraz Joanny G., które zostały oskarżone o obrazę uczuć religijnych po akcji środowisk LGBT. Chodzi o wydarzenia z nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 roku. Wówczas wokół kościoła św. Dominika w Płocku (m.in. na koszu na śmieci i na przenośnej toalecie) rozlepiono nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Widoczne na nich postaci Maryi i Dzieciątka otoczone były aureolami w barwach tęczy LGBT.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilny komunikat ministra zdrowia. Wracamy do sytuacji z wiosny. Szpitale mają nie przyjmować wszystkich pacjentów
2. Dramatyczne nagranie z Chin wyciekło do sieci. Ciarki na całym ciele, o krok od tragedii
3. "Co Pan przed nami ukrywa?" Jasnowidz Jackowski aż oniemiał. Przepowiednia jest tak porażająca, że nie chce o niej mówić

Obraza uczuć religijnych

Akt oskarżenia trzech aktywistek LGBT trafił do sądu z końcem czerwca. Kobietom postawiono zarzuty z art. 196. Kodeksu karnego, tj. obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. "Termin rozprawy w tej sprawie został wyznaczony na 4 listopada 2020 r." przekazała PAP sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzeczniczka płockiego Sądu Okręgowego.

Skąd pomysł na akcję?

Do akcji rozlepienia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej wokół kościoła św. Dominika w Płocku, doszło po tym, gdy w Wielką Sobotę (20 kwietnia 2019 roku) w tym kościele pojawiło się dwoje aktywistów protestujących przeciw aranżacji wielkanocnego Grobu Pańskiego. Pojawiły się tam bowiem tekturowe pudełka, na których wypisano m.in. słowa: LGBT, gender, agresja, pycha, odrzucenie wiary, a także - kłamstwo, zboczenia, egoizm, hejt, pogarda.

Obostrzenia coraz poważniejsze. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotuObostrzenia coraz poważniejsze. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka ze specjalnym prezentem dla dużej grupy klientów. Platynowe Rabaty pozwolą im na ogromne oszczędności
  2. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  3. Policja wystawia mandaty. Ludzie dostają za jedzenie gofrów i palenie na ulicy
  4. Ogromne zmiany, przed chwilą ogłoszono. Straż miejska wydała komunikat, będą podlegać pod policję
  5. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków
  6. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News