Roczne dziecko zatruło się środkiem chemicznym. Na miejscu był śmigłowiec LPR

Autor Mateusz Dolak - 22 Lutego 2021
Źródło: WawaINFO materiały własne

Wystarczyła dosłownie chwila, roczne dziecko podczas nieuwagi rodziców wzięło do buzi środek chemiczny. Konieczna była natychmiastowa interwencja ratowników.

Na pomoc ruszył śmigłowiec

To mogło skończyć się tragedią. W poniedziałek dyspozytor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie postawił na nogi cały zespół. Wszystko przez zgłoszenie z Legionowa, gdzie ratownicy musieli działać natychmiast.

Na numer alarmowy zadzwonili zdenerwowani opiekunowie rocznego dziecka, które zatruło się środkiem chemicznym.

Z dramatycznego telefonu wynikało, że dziecko podczas nieuwagi dorosłych wzięło do buzi silny preparat do czyszczenia.

Audi potrąciło dwie osoby na Ochocie. Jedna z nich nie żyjeAudi potrąciło dwie osoby na Ochocie. Jedna z nich nie żyjeCzytaj dalej

Załoga LPR wylądowała na osiedlu domków jednorodzinnych przy ulicy Wąskiej.

Przylot śmigłowca zabezpieczali strażacy z Legionowa, a na miejsce w międzyczasie jechała załoga karetki.

Stan dziecka na szczęście okazał się stabilny. Lekarze stwierdzili, że dziecko musi trafić do szpitala. Śmigłowiec LPR wrócił do bazy.

Chwila nieuwagi

To kolejny nieszczęśliwy wypadek z udziałem dziecka o którym piszemy na naszym portalu. Na początku lutego w Mławie, policjanci otrzymali zgłoszenie o pogryzionej przez psa trzyletniej dziewczynce.

Jak pisaliśmy, trzylatka znajdowała się pod opieką babci i ojca, ale w pewnym momencie oddaliła się i weszła do innego pokoju. W środku przebywał zamknięty pies rasy mieszanej, który rzucił się na dziecko i je dotkliwie pogryzł.

Dziewczynka doznała obrażeń twarzy i ręki. Dzięki szybkiej reakcji ojca, została zabrana przez karetkę do szpitala w Ciechanowie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: czytelnik

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News