Spór o ulicę im. Kaczyńskiego. Stanowcza wypowiedź Rafała Trzaskowskiego

Autor Julian Bakuła - 11 Grudnia 2020
Rafał Trzaskowski wypowiedział się na temat ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:19-03-2018_Warszawa_Lecha_Kaczy%C5%84skiego_-_Mokotowska_nowe_tabliczki.jpg, licencja Creative Commons CC0 1.0, zdj. wykadrowane

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w stanowczy sposób wypowiedział się na temat planów nadania jednej z warszawskich ulic imienia Lecha Kaczyńskiego. Podjęcie kroków w tym kierunku Trzaskowski zapowiadał jeszcze przed wyborami prezydenckimi.

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

Kolejny raz powraca temat ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Nadanie imienia byłego prezydenta RP, ale także byłego prezydenta stolicy, jednej z warszawskich ulic prezydent Rafał Trzaskowski zapowiadał jeszcze przed tegorocznymi wyborami.

- Ja się bardzo cieszę, że coraz więcej osób uważa, że Lech Kaczyński powinien mieć swoją ulicę w Warszawie. Ja z takim wnioskiem wystąpię po wyborach prezydenckich - mówił wtedy Rafał Trzaskowski, tłumacząc taką zwłokę politycznym wykorzystywaniem jego działań.

Już raz mieliśmy ulicę Lecha Kaczyńskiego

Ulica Lecha Kaczyńskiego już raz pojawiła się na mapie stolicy. Wiązało się to z wydanym w listopadzie 2017 roku przez ówczesnego wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę zakazem propagowania komunizmu. Na mocy tego zakazu nazwę Alei Armii Ludowej zmieniono na "ulicę Lecha Kaczyńskiego".

Zmiana została szybko urzeczywistniona przez drogowców, którzy zmienili tablice z nazwami tej arterii komunikacyjnej. Z kroków tych wycofano się jednak po skardze wniesionej przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy do sądu administracyjnego.

"Nie rozumiem tej presji"

Na temat ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie prezydent Rafał Trzaskowski wypowiadał się jeszcze w sierpniu, tłumacząc się z odroczenia działań w tej sprawie i zapowiadając, że zajmie się nią na jesieni, składając odpowiedni wniosek.

- Nie rozumiem tej presji, komu się śpieszy. Ja przez cały czas mówiłem o tym jasno. (...) Zakończy się maraton wyborczy, będzie czas, żeby się naradzić z radnymi i będzie poważna propozycja. Nie powinna być ta propozycja pospieszana, nie powinno być zadawanych pytań co tydzień, bo one kompletnie niczemu nie służą - przywoływał wypowiedź Rafała Trzaskowskiego portal warszawa.naszemiasto.pl.

"Nie będzie zgody radnych"

Temat ulicy Lecha Kaczyńskiego powrócił w czwartek (10.12), gdy Rafał Trzaskowski w rozmowie na antenie Radia ZET poinformował o rozpoczęciu rozmów w tej sprawie z warszawskimi radnymi. Wygląda na to, że także tym razem sprawa zostanie odroczona ze względu na sprzeciw samorządowców z Koalicji Obywatelskiej.

- Niestety na razie mam sygnały takie, że nie będzie zgody radnych dzisiaj - w momencie, kiedy są pałowane kobiety na ulicach - na to, żeby wyciągać rękę w stosunku do tych, którzy się w ten sposób zachowują - mówił Rafał Trzaskowski w Radiu ZET.

Dzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastDzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także, jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News