Kurier kradł przesyłki zamiast je dostarczać. Ogromne straty, kara będzie jeszcze większa

Autor Julian Bakuła - 8 Października 2020
Kurier podejrzewany o kradzież przesyłek został zatrzymany przez policję.Źródło: Policja - KRP I Śródmieście

Kurier, który jest podejrzany o dostarczanie odbiorcom niekompletnych przesyłek został zatrzymany przez policję. Od sierpnia do października mężczyzna miał ukraść przedmioty o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych. Gdy właściciele sklepów zaczęli dostrzegać braki w zamówieniach, podjęto wyrywkowe kontrole. Podczas jednej z takich kontroli 38-letni kurier "wpadł", gdy na skrzyni ładunkowej auta dostawczego znaleziono skradzione przedmioty o wartości ponad 2600 zł. Podejrzany o kradzież mężczyzna usłyszał zarzuty, za które może grozić nawet 5 lat więzienia.

Kurier podejrzany o kradzież przesyłek został zatrzymany przez policję

Jak dowiadujemy się z opublikowanego w czwartek (08.10) komunikatu śródmiejskiej polcji, 38-latek miał zatrzymywać dla siebie część transportowanych towarów, dostarczając odbiorcom niekompletne przesyłki. Gdy właściciele sklepów będących odbiorcami zamówień zaczęli zauważać braki w zamówieniach, podjęto wyrywkowe kontrole dostaw. Podczas jednej z takich kontroli na skrzyni załadunkowej samochodu dostawczego używanego przez podejrzewanego 38-letniego kuriera odnaleziono "cztery markowe kurtki i dwie pary butów znanej marki o łącznej wartości ponad 2600 złotych" - relacjonuje policja. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy, a mężczyzna został zatrzymany.

kurier

kurier

[Źródło zdjęć: Policja - KRP I Śródmieście]

Straty z kradzieży przesyłek szacuje się na ponad 40 tysięcy złotych

Po zatrzymaniu 38-letniego kuriera podejrzanego o kradzież przesyłek policja przeszukała mieszkanie mężczyzny. W mieszkaniu odnaleziono worek z markowymi ubraniami prawdopodobnie skradzionymi z dostarczanych przez kuriera przesyłek. "Policjanci ustalili także, że mężczyzna w 16 przypadkach ukradł odzież, bieliznę i buty znanych marek na łączną kwotę przekraczającą 40 000 złotych" - czytamy w komunikacie śródmiejskiej policji. W związku z tym mężczyźnie przedstawiono 16 zarzutów kradzieży, za które może grozić do 5 lat więzienia.

kurier

kurier

[Źródło zdjęć: Policja - KRP I Śródmieście]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News