Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem

Autor Mateusz Dolak - 28 Października 2020
06.12.2017 Warszawa Sejm 53. posiedzenie Sejmu VIII kadencji N/z Krystyna Pawlowicz Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Samochód, którym podróżowała Krystyna Pawłowicz zderzył się z tramwajem - ustalił portal tvn24.pl. Portal podaje, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego dostała ochronę Służby Ochrony Państwa. Wszystko ma związek z protestami, które od czwartku trwają w całej Polsce.

Minister Zdrowia zachwycony tempem budowy szpitala tymczasowego. Rząd szykuje niespodziankę dla lekarzyMinister Zdrowia zachwycony tempem budowy szpitala tymczasowego. Rząd szykuje niespodziankę dla lekarzyCzytaj dalej

Kolizja auta SOP

We wtorek doszło do zderzenia samochodu SOP z tramwajem na placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Kolizja miała miejsce zaledwie 300 metrów od Trybunału Konstytucyjnego, a w środku jechała osoba ochraniana.

Jak podaje tvn24.pl, według informacji przekazanych przez kilka źródeł zbliżonych do SOP - na fotelu pasażera w skodzie podróżowała Krystyna Pawłowicz. TVN24 podaje też, że "minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński przyznał jej ochronę na podstawie ustawy o Służbie Ochrony Państwa".

Krystyna Pawłowicz odmawia komentarza

Krystyna Pawłowicz odmówiła dziennikarzom TVN komentarza na temat kolizji auta SOP oraz zasadności przyznania jej tego rodzaju ochrony, która powinna być zarezerwowana dla osób pełniących funkcje kluczowe z punktu widzenia funkcjonowania państwa. - Nie mamy o czym rozmawiać - rzuciła jedynie w odpowiedzi na pytanie reportera portalu tvn24.pl.

Sama Pawłowicz skarży się na działania dziennikarzy, którzy próbowali porozmawiać z nią na temat czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego - w którym Pawłowicz zasiada jako sędzia - dotyczącego tzw. aborcji eugenicznej. - Jeden stanął na przejściu do mojej klatki, a kiedy zaczęłam się zbliżać, zaczął zadawać mi pytania i kazał się tłumaczyć z wyroku w Trybunale Konstytucyjnym... A drugi filmował w tym czasie i świecił jakąś latarką w oczy - przywołuje słowa Pawłowicz portal tvn24.pl.

Dzisiaj grzeje:
1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
2. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili obiegła media. Legenda nie żyje, podróżował po całym świecie
3. Szokujące ustalenia w sprawie potrącenia protestujących. Kierowca BMW to funkcjonariusz ABW

Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneRafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneCzytaj dalej

Protesty przed blokiem Pawłowicz

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty kobiet i popierających je mężczyzn, którzy sprzeciwiają się decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Niezadowolone Polki i Polacy wyszli na ulice. Przed domem Kaczyńskiego, willą Morawieckiego, Sejmem i siedzibą TK odbywają się protesty. Ludzie wyszli również na ulice i zablokowali najważniejsze arterie w wielu miastach.

We wtorek o godzinie 19 protestujący zebrali się w Ursusie, gdzie mieszka Krystyna Pawłowicz. Sędzi prawdopodobnie nie było w mieszkaniu, bo - jak pisaliśmy na Wawa Info - z samego rana z walizkami wychodziła z bloku. "Pani Krystyna chyba się dowiedziała o tym wydarzeniu, bo dzisiaj rano się wyprowadziła. Wcześniej panowie znieśli jej dużą walizkę" - czytamy opis zajścia na Facebooku.

W środę w Warszawie trwa strajk kobiet

W środę w Warszawie odbędą się kolejne protesty w ramach strajku kobiet. W ramach sprzeciwu wobec orzeczenia TK, ingerowania kościoła w politykę oraz innych decyzji godzących w prawa kobiet, prawa mniejszości, prawa obywatelskie i w ład konstytucyjny wiele kobiet nie idzie tego dnia do pracy, aby brać udział w protestach, a poprzez swoją nieobecność zamanifestować bunt przeciw poczynaniom rządu i sterowanego przez rząd Trybunału. Strajk kobiet poparły także władze Warszawy, decydując się na oflagowanie stołecznych autobusów i tramwajów symbolami protestów.

Tego dnia w stolicy odbywają się także dwa inne protesty. O godzinie 11 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Alejach Ujazdowskich rozpoczął się protest przedstawicieli branży targowej. Domagają się oni większej pomocy państwa dla branży poszkodowanej w wyniku obostrzeń epidemicznych. Z kolei o godzinie 12 na pl. Zawiszy, rondzie Dmowskiego, rondzie "Radosława" czy na Młocinach protest i blokady ruchu ulicznego rozpoczęli rolnicy, w tym przedstawiciele AGROunii, sprzeciwiający się "Piątce dla zwierząt".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Donald Tusk poddał się kwarantannie. Czeka na wyniki badań - informują zagraniczne mediaDonald Tusk poddał się kwarantannie. Czeka na wyniki badań - informują zagraniczne mediaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co z dalszymi obostrzeniami oraz zamykaniem handlu i usług? Gowin zdradza dalsze plany
  2. Incydent w Sosnowcu. - „PiS” i symbol błyskawicy na zdewastowanych autach
  3. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
  4. Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiem
  5. Wczorajszy protest mijał wiele starszych osób. Nie takich reakcji spodziewali się demonstranci
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News