Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiem

Autor Julian Bakuła - 27 Października 2020
Z rana w dniu zapowiadanego protestu przed jej domem Krystyna Pawłowicz spakowała się i wyjechała.Źródło: Facebook

Na godzinę 19 we wtorek zaplanowano akcję przed blokiem w którym mieszka Krystyna Pawłowicz. Uczestnicy w ramach protestu przeciw orzeczeniu TK - którego sędzią jest Krystyna Pawłowicz - chcą zapalić znicze tuż pod jej oknami. Z samego rana we wtorek Pawłowicz spakowała jednak walizki i wyjechała w nieznanym kierunku.

Minister Zdrowia zachwycony tempem budowy szpitala tymczasowego. Rząd szykuje niespodziankę dla lekarzyMinister Zdrowia zachwycony tempem budowy szpitala tymczasowego. Rząd szykuje niespodziankę dla lekarzyCzytaj dalej

Chcą zapalić znicze pod blokiem Krystyny Pawłowicz

Na godzinę 19 we wtorek (27.10) planowane jest wydarzenie, którego uczestnicy chcą zapalić znicz przed blokiem na Ursusie. Akcję zaplanowano na znak protestu przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (TK) z czwartku (22.10) dotyczącemu tzw. aborcji eugenicznej.

Uczestnicy utworzonego na Facebooku wydarzenia "Zapalmy znicz pod domem Krystyny Pawłowicz #PiekłoKobiet" zamierzają spotkać się przed biurem poselskim Mariusza Kamińskiego przy ul. Bohaterów Warszawy 9, skąd przejdą przed blok Pawłowicz.

Rankiem Krystyna Pawłowicz spakowała się i wyjechała

W internecie pojawiły się zdjęcia na których widać, jak Krystyna Pawłowicz z samego rana wyszła z bloku z walizkami i odjechała w nieznanym kierunku.

"Pani Krystyna chyba się dowiedziała o tym wydarzeniu, bo dzisiaj rano się wyprowadziła. Wcześniej panowie znieśli jej dużą walizkę" - czytamy opis zajścia w wydarzeniu na Facebooku. Fakt, że protestujący nie zastaną Krystyny Pawłowicz w domu, nie osłabia jednak ich zapału. "Mimo to jestem pewien, że sąsiadki jej przekażą, ile było osób" - pisze jedna z osób planujących wziąć udział w akcji.

Krystyna Pawłowicz

[Źródło zdjęcia: Facebook]

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające sceny podczas strajku. Agresywny kierowca wjechał w tłum ludzi. Jest nagranie
2. Nie żyje, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Ogromna strata, życie zawdzięcza mu wielu Polaków i turystów
3. Cała Warszawa sparaliżowana, kobiety blokują ulice. Policja ściągnęła śmigłowiec

Kościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyniKościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyniCzytaj dalej

Po czwartkowym orzeczeniu TK w całym kraju trwają protesty

W czwartek (22.10) Trybunał Konstytucyjny wydał - przez część osób uznawane za nieważne - orzeczenie dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, uznające za niezgodną z konstytucją aborcję w przypadku stwierdzenia ciężkich, nieodwracalnych wad płodu. Według komentatorów z chwilą, gdy orzeczenie to zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw, aborcja w takich przypadkach przestanie być w Polsce legalna.

W związku z orzeczeniem TK od czwartku w Warszawie i w całej Polsce trwają protesty kobiet i - również sprzeciwiających się orzeczeniu - mężczyzn, stopniowo przeradzające się w ogólne demonstracje sprzeciwu wobec aktualnego rządu. Protesty wzbudza nie tylko sama treść orzeczenia TK i wynikający z niej faktyczny zakaz aborcji - z wyjątkiem ciąży będącej wynikiem gwałtu oraz zagrażającej życiu matki - ale także sposób, w jaki rząd - w opinii wielu komentatorów - próbuje przepchnąć nowe regulacje.

Straż narodowa chce bronić kleru

Źródłem kontrowersji jest również moment wydania przez TK orzeczenia - w dobie pandemii, gdy w całym kraju wprowadzono obostrzenia takie jak m.in. limity uczestników zgromadzeń. Mimo to protesty od czwartku dzień w dzień gromadzą tysiące Polek i Polaków na ulicach miast w całym kraju. Protesty obejmują także akcje protestacyjne wymierzone w kościół i w kler, sprowadzające się do wypisywania haseł protestacyjnych na murach świątyń oraz wnoszenia do nich transparentów z napisami takimi jak "Módlmy się o prawo do aborcji".

Przedstawiciele Straży Marszu Niepodległości zapowiadają utworzenie straży narodowej, która miałaby bronić polskich rodzin, kapłanów i kościołów przed tego rodzaju atakami. W ramach protestów demonstranci składają także tłumne wizyty pod domami czołowych przedstawicieli rządu czy osób ściśle z rządem powiązanych. W czwartek i w piątek protestujący gromadzili się np. pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W tego rodzaju działania protestacyjne wpisuje się także planowana na godzinę 19 we wtorek (27.10) wizyta przed blokiem Krystyny Pawłowicz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Konferencja premiera i ministra zdrowia. Na razie nie będzie lockdownuKonferencja premiera i ministra zdrowia. Na razie nie będzie lockdownuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało wstrząsające informacje. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, jakie kroki podejmie rząd?
  2. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  3. Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice
  4. Pilne: Kobiety przed chwilą podały miejsca protestów. Główne ulice będą zablokowane
  5. Efekt protestów. Nagła decyzja w sprawie kościoła. Powstanie straż narodowa
  6. Pilna ewakuacja, 12 zastępów straży w akcji, ogień i dym było widać z daleka. Pożar w dużym szpitalu
  7. Ważne słowa wicepremiera o zniesieniu obostrzeń. Podał termin, który zaskoczył wielu

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News