Baniaki, węże i plastikowe rurki. Złodziej okradł drzewo ... z soków

Autor Karolina Kraushar - 23 Marca 2020
Niespodziewane znalezisko w lesieŹródło: Straż Miejska

Straż Miejska zlikwidowała nielegalną instalację w lesie Bródnowskim. Sprawca jest poszukiwany.

Niecodzienne znalezisko

Mieszkaniec Targówka 18 marca wybrał się na spacer do lasu. Niespodziewanie zauważył system rurek przytwierdzony do dwóch brzóz. O swoim odkryciu niezwłocznie poinformował straż miejską. Funkcjonariusze ustalili, że to nielegalna instalacja do pozyskiwania cennego soku z brzozy, a następnie rozebrali i zutylizowali mechanizm. Strażnicy miejscy o całym zajściu poinformowali też pracowników Lasów Miejskich, którzy są odpowiedzialni za zarządzanie Lasem Bródnowskim.

Jak pozyskiwano sok?

Oskoła, czyli sok z brzozy pozyskiwany był z dwóch drzew. Jak przekazuje straż miejska, w pniach dokonano odwiertów, a w powstałych otworach zainstalowano miedziane rurki, które zostały przedłużone plastikowym wężami. Instalacja swój bieg kończyła w dwóch bańkach o pojemności 5 litrów, do których miał spływać sok.

Pościg ulicami Warszawy. Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed kilkoma radiowozamiPościg ulicami Warszawy. Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed kilkoma radiowozamiCzytaj dalej

Naturalny sposób na zdrowie

Sok z brzozy pozyskuje się wczesną wiosną. Napój ten słynie ze swoich właściwości leczniczych. Stosuje się go między innymi w celu wzmocnienia odporności, działa przeciwbólowo oraz łagodzi dolegliwości układu pokarmowego. Sok z brzozy dużą popularnością cieszy się za naszą wschodnia granicą - na Białorusi, Ukrainie i w Rosji. Jego pozyskiwanie bez wymaganych pozwoleń jest nielegalne. - Sprawcy, który zamontował urządzenie grozi mandat w wysokości 250 złotych - podsumowuje Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny
  3. Co się dzieje w metrze w Warszawie? Zamknięto sześć stacji, utrudnienia na obu liniach
  4. Pacjent po badaniu na koronawirusa uciekł do metra. Akcja policji na "Politechnice", trwa dezynfekcja stacji
  5. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
SOR w Nowym Dworze Mazowieckim zamknięty. Jeden z pacjentów zakażony koronawirusemSOR w Nowym Dworze Mazowieckim zamknięty. Jeden z pacjentów zakażony koronawirusemCzytaj dalej

Następny artykuł