Okradli starszego mężczyznę na oczach policji. Pokrzywdzony nawet nie zauważył, że stracił 800zł

Autor Natalia Godek - 21 Grudnia 2020
zatrzymani mężczyźniŹródło: policja.pl

Podczas patrolu, stołeczni wywiadowcy policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na targowisku wyjęli starszemu panu z kieszeni kurtki portfel, w którym znajdowała się duża suma pieniędzy. Utracone mienie na szczęście wróciło do właściciela.

Wyjęli pieniądze chwytakiem

Do kradzieży doszło na Pradze, w rejonie Bazaru Szembeka.- Dwóch mieszkańców Warszawy na oczach stołecznych wywiadowców wyjęło pokrzywdzonemu starszemu mężczyźnie portfel z kieszeni kurtki, kiedy ten robił zakupy. Jeden ze sprawców wyposażony był w tzw. “chwytak sprężynowy” za pomocą którego wyjął portfel i przekazał drugiemu mężczyźnie, po czym obaj w pośpiechu próbowali oddalić się z miejsca zdarzenia - poinformował mł.asp Rafał Rutkowski.

chwytak

chwytak

Jak podaje policjant, 38- oraz 27- latek wcześniej rozglądali się nerwowo i widać było, że typują wśród osób robiących zakupy swoje ofiary. Ich zachowanie zwiększyło czujność wywiadowców.

- Podejrzenia okazały się słuszne i zaowocowały zatrzymaniem podejrzanych na gorącym uczynku oraz odzyskaniem portfela z zawartością ponad 800 złotych. Starszy mężczyzna o zajściu został poinformowany przez policjantów, był zdziwiony, że padł ofiarą przestępstwa - podał Rutkowski.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży zuchwałej działając wspólnie i w porozumieniu. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi za nie do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Porażający telefon na 112. Policjanci musieli działać szybkoPorażający telefon na 112. Policjanci musieli działać szybkoCzytaj dalej

Bądźmy czujni

Stołeczni policjanci przypominają, że najbliższe dni będą owocnym czasem dla złodziei. Pamiętajmy, by podczas pośpiechu i chaosu cały czas mieć się na baczności i zwracać uwagę na otoczenie. Policja opublikowała kilka rad, które mogą przydać się na przykład podczas robienia świątecznych zakupów:

- nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy, zbędnych kart kredytowych, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych. Jeżeli już musimy je wziąć, to trzymajmy je w zapiętych wewnętrznych kieszeniach kurtki,

- niezbędną gotówkę podzielmy na mniejsze kwoty i schowajmy je w kilku miejscach - pozwoli to zmniejszyć ryzyko utraty całej kwoty!

- trzymajmy torbę lub saszetkę przed sobą, zawsze zapiętą, w taki sposób aby cały czas była pod naszą kontrolą,

- nie nośmy rzeczy wartościowych i portfela w reklamówkach, w tylnej kieszeni spodni i w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki,

- przechowujmy klucze do mieszkania w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść mieszkanie, zanim zdążymy zareagować,

- nawet na chwilę nie pozostawiajmy bez opieki torby oraz wierzchnich ubrań,

- bądźmy czujni, interesujmy się tym co się wokół nas dzieje. Złodzieje często sami tworzą tzw. sztuczny tłok, by ułatwić sobie kradzież.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: policja

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News