50 kotów perskich żyło w porażających warunkach. Straszną męczarnię przerwał dopiero cud

Autor Aleksandra Olbryt - 18 Września 2020
kotŹródło: KPP Piaseczno

Kot perski - ta rasa wąsatych przyjaciół "przywędrowała" do Europy w XVII wieku. Popularne wśród hodowców i miłośników kotów persy padły ofiarą nielegalnego hodowcy, który okazał się być zwykłym przestępcą. Dzięki działaniom funkcjonariuszy policji, Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz wolontariuszy fundacji Animal Rescue Polska udało się odebrać pseudowłaścicielowi ok. 50 chorych i zaniedbanych zwierząt.

Kot jak malowany - "persy" w rękach przestępcy

Koty będące pod "opieką" 55-letniego hodowcy z Piaseczna zostały uwolnione w wyniku interwencji policjantów z KPP w Piasecznie, którzy wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz wolontariuszami fundacji Animal Rescue Polska wkroczyli na teren nielegalnej hodowli. Jak wynika z relacji funkcjonariuszy piaseczyńskiej Policji, hodowla nie spełniała żadnych wymogów sanitarnych, a panujące tam warunki urągały godności zwierząt.

Dzisiaj grzeje:
1. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane

2. Emerytura nie tylko dla człowieka, pieniądze dostaną też zwierzęta. Wiemy już, które konkretnie
3. Dramatyczna relacja pasażerki autobusu. Co tam się wydarzyło? ZTM już wyjaśnia sprawę, będą oglądać monitoring

kot

Na jaw właśnie wyszło masowe morderstwo. Szczątki ludzkich ciał znalezione w ziemiNa jaw właśnie wyszło masowe morderstwo. Szczątki ludzkich ciał znalezione w ziemiCzytaj dalej

Pseudohodowca ścigany listem gończym

- Uwolnionych zostało około 50 zwierzaków. Ponadto okazało się, że 55- letni „hodowca” był poszukiwany listem gończym. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją od kilku dni prowadzili działania operacyjne związane z nielegalną hodowlą kotów na terenie Piaseczna. Do działań zaangażowani zostali również dzielnicowi oraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Niezbędne było siłowe wejście na posesję - przekazał nadkom. Jarosław Sawicki. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości doprowadzili do zatrzymania 55-letniego właściciela hodowli. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

kot

policja

Wsparcie "animalsów" i weterynarza

- Profesjonalne wsparcie zostało udzielone przez fundację Animal Rescue Polska i Powiatowego Lekarza Weterynarii. Na terenie posesji wolontariusze fundacji zajęli się odłowieniem blisko 50 kotów perskich, które były w bardzo złym stanie zdrowia i przebywały w warunkach urągających wszelkim zasadom hodowli - dodał nadkom. Sawicki. Policjanci na terenie posesji zabezpieczyli między innymi liczne środki farmaceutyczne i dokumentację. Zwierzaki, które w hodowli przeżyły prawdziwe piekło, 17 września po południu trafiły na badania do schronisk spełniających wymogi weterynaryjne. W sprawie pomogli również włodarze miasta i gminy Piaseczno, kierownictwo Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego oraz strażacy z PSP i OSP Piaseczno.

Wiadomości TVP znów wzięły się za Warszawę. Miliony widzów z niedowierzaniem oglądały, co pokazaliWiadomości TVP znów wzięły się za Warszawę. Miliony widzów z niedowierzaniem oglądały, co pokazaliCzytaj dalej

kot


Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły akcja służb, chaos w polskim mieście. Są ofiary, dziesiątki osób ewakuowano
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
  4. Studenci chcą pozwać Uniwersytet Warszawski. Ogromne pieniądze w grze, szykuje się pozew zbiorowy
  5. Nagły zwrot akcji, nikt się nie spodziewał takiego finału. Dzieci odnalezione
  6. Jak długo będziemy nosić maseczki? WHO studzi optymizm
Chcieli pozbawić 20-latka ucha, mieli ze sobą nożyczki. Brutalny atak w WarszawieChcieli pozbawić 20-latka ucha, mieli ze sobą nożyczki. Brutalny atak w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News