Kościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyni

Autor Julian Bakuła - 26 Października 2020
kosciół wzywa na pomocŹródło: wawainfo.pl

Parafia Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim wzywa wiernych do obrony przez zapowiadanymi demonstracjami i rzekomo planowanymi atakami na kościół. W poniedziałek (26.10) na Facebooku pojawił się apel kościoła, aby wierni w miarę możliwości przybyli tam na godzinę 15:30 albo przynajmniej modlili się o kościół.

Porażające sceny podczas strajku. Agresywny kierowca wjechał w tłum ludzi. Jest nagraniePorażające sceny podczas strajku. Agresywny kierowca wjechał w tłum ludzi. Jest nagranieCzytaj dalej

Miński kościół prosi wiernych o obronę świątyni i modlitwę

Na Facebookowym profilu parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim pojawił się w poniedziałek (26.10) niecodzienny apel do wiernych o pomoc w... obronie kościoła. Miński kościół informuje o doniesieniach parafian, zgodnie z którymi świątynia miałaby być zagrożona w związku z demonstracjami trwającymi od czwartku (22.10) w całym kraju, po tym jak TK uznał tzw. aborcję eugeniczną za niezgodną z konstytucją.

Protestujący planują rzekomo dokonać dewastacji kościoła i terenu wokół niego. Z tego powodu kościół zwraca się do wiernych z prośbą o przybycie do świątyni na godzinę 15:30 w poniedziałek lub - jeśli nie mogą w tym czasie bronić świątyni - o modlitwę.

"W związku z tym, że wielu parafian informuje nas o planowanych demonstracjach w Mińsku Mazowieckim, oraz o możliwej dewastacji kościoła i terenu wokół niego - prosimy o modlitwę i w miarę możliwości przybycie w celu ochronienia naszej świątyni na godzinę 15.30" - czytamy w apelu kościoła z Mińska Mazowieckiego.

Użytkownicy Facebooka komentujący zamieszczony przez parafię wpis są podzieleni w swoich opiniach na temat apelu kościoła. Część z nich wyraźnie deklaruje poparcie dla parafii. "Będę wspierać modlitewnie w tych godzinach w pracy jestem" - pisze jedna z komentujących. "Pozostajemy w modlitwie" - komentuje inna osoba. Niektórzy wyrażają jednak sceptycyzm wobec postawy kościoła w Mińsku Mazowieckim.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające sceny podczas strajku. Agresywny kierowca wjechał w tłum ludzi. Jest nagranie
2. Następna choroba może nadciągać do Polski z Rosji i Wschodu. GIW bije na alarm, wydali ostrzeżenia
3. Cała Warszawa sparaliżowana, kobiety blokują ulice. Policja ściągnęła śmigłowiec

Cała Warszawa sparaliżowana, kobiety blokują ulice. Policja ściągnęła śmigłowiecCała Warszawa sparaliżowana, kobiety blokują ulice. Policja ściągnęła śmigłowiecCzytaj dalej

Nie wszyscy pochwalają apel kościoła w Mińsku Mazowieckim

Wpis kościoła z Mińska Mazowieckiego wywołał spore kontrowersje wśród wiernych i innych osób śledzących życie parafii Narodzenia NMP. "Do ochrony mienia służy policja. Nikt nie planuje dewastacji kościoła tylko mocną jednoznaczną krytykę zaangażowania Kościoła Katolickiego w prześladowanie polskich kobiet. To wstyd, że KK chętnie gości na mszach nacjonalistów i "wyraża uznanie" dla wyroku TK, który odbiera kobietom podmiotowość i zmusza je do poddania się torturom, jakimi jest noszenie w sobie zdeformowanego płodu" - nie przebiera w słowach jeden z komentujących.

"Tak powiela się plotki, które podsycają nienawiść i skłócają Polaków" - czytamy w kolejnym komentarzu. Inni zwracają uwagę na niestosowność nawoływania, aby wierni zgromadzili się w kościele w obliczu zagrożenia związanego z koronawirusem. "Mamy dla was gorszą karę niż niszczenie największego zabytku naszego miasta. Mamy dla was obojętność" - pisze inna użytkowniczka. "A może chwila zastanowienia, skąd ta agresja wobec kościoła?" - czytamy pośród komentarzy pod apelem parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim.

Obawy mińskiego kościoła, że może dojść do ataków na świątynię są echem wystąpień niektórych osób demonstrujących przeciwko orzeczeniu TK, które zdecydowały się wnieść transparenty z hasłami protestacyjnymi do kościołów i pokazać je wiernym. W niedzielę doszło również do aktów dewastacji świątyń na których pojawiły się obraźliwe napisy.

"Módlmy się o prawo do aborcji" - brzmiało hasło umieszczone na transparencie, z którym - jak donosi Gazeta Wyborcza - w niedzielę (25.10) weszła do kościoła pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie młoda kobieta. W związku z tego rodzaju wystąpieniami przedstawiciele środowisk prawicowych i nacjonalistycznych zapowiedzieli utworzenie "straży narodowej", która ma chronić polskie rodziny, kościoły i kapłanów przed... No właśnie, przed czym?

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na uliceUlice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na uliceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
  2. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  3. Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice
  4. Pilne: Kobiety przed chwilą podały miejsca protestów. Główne ulice będą zablokowane
  5. Efekt protestów. Nagła decyzja w sprawie kościoła. Powstanie straż narodowa
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Robert Lewandowski pławi się w niewyobrażalnych luksusach. Tak wygląda dom piłkarza, jak prawdziwy pałac (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News