Baner wyborczy na płocie kościoła. Oburzeni ludzie, fala komentarzy w internecie

Autor - 10 Lipca 2020
Baner na bramie kościołaŹródło: Archiwum prywatne

Baner z wizerunkiem starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy zawisł na płocie kościoła na warszawskim Gocławiu. Jak można się było spodziewać sytuacja nie została zignorowana przez mieszkańców dzielnicy. Na Facebooku pojawił się post ze zdjęciem przedstawiającym plakat na bramie kościoła. W komentarzach zawrzało.

Baner polityczny na bramie kościoła

- Kościół to nie jest trybuna polityczna. Apeluję o neutralność. Skandal - wyraził swoje oburzenie mieszkaniec Gocławia, kiedy zauważył, że na płocie kościoła pw. św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie zawisł baner z wizerunkiem Andrzeja Dudy. Pod zamieszczonym przez mężczyznę postem zawrzało i rozpoczęła się dyskusja, czy brama kościoła jest odpowiednim miejscem na reklamy polityczne.

Dzisiaj grzeje:
1. Bródno 1000 lat temu. Rekonstrukcja 3D zapiera dech w piersiach
2. 80 złotych i L4 w kilka minut. W internecie kwitnie handel zwolnieniami chorobowymi na żądanie

"Kościół nie powinien zajmować się polityką"

Oczywiście zdania wśród komentujących były podzielone. - Kościół nie powinien mieszać się w sprawy polityczne, a tym bardziej jeśli to robi powinien być postronny w przypadku "zachwalania" kandydata - stwierdził Kazimierz. Zresztą głosów podobnie twierdzących, że jeśli kościół decyduje się na udostępnienie miejsca reklamom politycznym powinny znaleźć się tam plakaty obu kandydatów starających się o fotel prezydenta, było wiele.

Post zniknął z grupy

Okazało się, że zamieszczony przez mężczyznę post wcześniej znajdował się na innej facebookowej grupie, jednak jak przekazał jego autor, post po kilkudziesięciu minutach został usunięty przez administratora.

Pracownicy kościoła nie odbierali

Próbowaliśmy skontaktować się z kancelarią parafii św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie w sprawie zamieszczonego na płocie baneru z wizerunkiem starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Niestety pracownicy nie odbierali.

Plaga karaluchów w Warszawie. Mieszkańcy nie wytrzymująPlaga karaluchów w Warszawie. Mieszkańcy nie wytrzymująCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W końcu, Jarosław Kaczyński niestety będzie musiał przeprosić. Zapadł prawomocny wyrok sądu, który go do tego zmusi
  2. Piękna polska siatkarka skąpana w górskim jeziorze. Cudowne widoki i jeszcze piękniejsza figura (FOTO)
  3. IMGW ostrzega, burze ponownie wrócą nad Mazowsze. Znów będzie niebezpiecznie
  4. GIS wycofuje kolejny produkt. Groźna bakteria w hamburgerach
  5. Policja apeluje o pomoc, sytuacja jest poważna. Zaginął 85-letni mężczyzna. Widziałeś go?
  6. Ministerstwo nagle wprowadza ważną zmianę. Wszystko zacznie się już 11 lipca
Wąż grasuje po wsiach na Mazowszu. Straż pożarna pilnie prosi o pomocWąż grasuje po wsiach na Mazowszu. Straż pożarna pilnie prosi o pomocCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News