Koronawirus. ZTM pozwala zawiesić bilety na karcie miejskiej

Autor Mateusz Dolak - 16 Marca 2020
Zawieszenie karty miejskiej Źródło: ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził możliwość zawieszenia długookresowych biletów. To ukłon w stronę pasażerów, którzy zostali w domu, poddali się kwarantannie lub pracują zdalnie.

Awaryjne rozwiązanie

www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy | - Wdrożyliśmy awaryjnie rozwiązanie. Pasażerowie, którzy zrezygnowali teraz z podróży komunikacją publiczną, mogą drogą elektroniczną zwrócić się do Zarządu Transportu Miejskiego z wnioskiem o zawieszenie biletu długookresowego - czytamy w komunikacie ZTM. Aby zawiesić bilet wystarczy przesłać wniosek na adres ztm@ztm.waw.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: zawieszenie biletu. We wniosku musi być podany numer karty. Po jego przesłaniu, będzie można przekodować niewykorzystany okres w innym terminie.

Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusieBaza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusieCzytaj dalej

Zwrot pieniędzy

Zarząd Transportu Miejskiego nie przewidział zwrotu pieniędzy po złożeniu wniosku za pomocą drogi mailowej. Pasażerowie, którzy chcą odzyskać pieniądze za niewykorzystany okres ważności biletów mogą to zrobić w Punkcie Obsługi Pasażerów. Zwrot biletu wymaga zmiany zapisu na Warszawskiej Karcie Miejskiej, dlatego można to zrobić tylko w POP-ie. Również w przypadku zawieszenia biletu, aby ponownie korzystać z karty miejskiej należy zgłosić się do POP. Przekodowywany okres ważności będzie się liczył od dnia złożenia wniosku przez internet.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły
  3. Praca policji w obliczu koronawirusa: "ryzyko jest ogromne, jedna osoba może zarazić kilkaset"
  4. Tramwaj potrącił pieszego na rondzie "Radosława". Składy na objazdach
  5. Instruktorka tańca zarażona koronawirusem, szkoła poszukuje jej uczniów. "Ludzie pukali się w czoło na mój widok"
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek
Śnieżyca w WarszawieŚnieżyca w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł