Koronawirus. Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt

Autor Mateusz Dolak - 18 Marca 2020
Koronawirus w Centrum Zdrowia DzieckaŹródło: Cezary CC BY-SA 4.0

Pracownik Centrum Zdrowia Dziecka jest zakażony koronawirusem - potwierdziła rzecznik CZD Katarzyna Gardzińska.

Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka

wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy | Służby ustalają z kim ostatnio kontaktował się zakażony. Centrum Zdrowia Dziecka działa normalnie. - We wtorek u jednego z naszych pracowników (lekarz-naukowiec) został rozpoznany COVID-19. W związku z tym wdrożono działania epidemiologiczne. Ustalono listę kontaktów, osoby z bezpośredniego kontaktu poddawane są badaniom. O sprawie został powiadomiony sanepid. Ze względu na charakter pracy lista osób z bezpośrednim kontaktem dotyczy przede wszystkim personelu, a w dużo mniejszym stopniu pacjentów. Pracownik miał kontakt z 5 pacjentami leczonymi w trybie ambulatoryjnym i 1 pacjentem hospitalizowanym w oddziale innym, niż jest zatrudniona ta osoba - poinformowała Katarzyna Gardzińska.

Płoną samochody na Bródnie. Cztery pożary w ciągu tygodnia przy jednej ulicyPłoną samochody na Bródnie. Cztery pożary w ciągu tygodnia przy jednej ulicyCzytaj dalej

40 procent pacjentów

Jak pisaliśmy na WawaInfo.pl, 3 marca dyrektor szpitala wydał polecenie, by ograniczyć ilość odwiedzin w placówce z powodu sytuacji epidemiologicznej w związku z zachorowaniami na grypę i pandemią koronawirusa. Po potwierdzeniu zakażenia u pracownika CZD, został ograniczony dostęp do jednego z oddziałów. - Jest to normalna procedura epidemiologiczna do momentu przeprowadzenia badań osób skontaktowanych z osobą zarażoną. W tej chwili w Instytucie przebywa ok 40% pacjentów w porównaniu do normalnego stanu. Wykonywane są jedynie zabiegi ratujące życie - podsumowała rzeczniczka placówki. Do środowego poranka obecność wirusa potwierdzono u 246 pacjentów z Polski. Pięć osób zmarło, jedna została wyleczona.

Koronawirus w Polsce

Na Mazowszu koronawirusa wykryto u 38 osób. O pierwszym polskim pacjencie zarażonym koronawirusem dowiedzieliśmy się 4 marca. Pacjent "zero" prawdopodobnie zaraził się koronawirusem w Niemczech, skąd do Polski wrócił autokarem. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że z powodu zakażenia hospitalizowane są 833 osoby. 14 tys. osób znajduje się pod kwarantanną, a 22 tys. zgłoszono do kwarantanny po tym jak rząd zamknął granice. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajduje się 35 tys. osób. W piątek Główny Inspektor Sanitarny poinformował o 13 osobach, które ozdrowiały, co oznaczało że lepiej się poczuły, ale nadal były zakażone koronawirusem.

Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzjęNie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzjęCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne
  2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?
  3. Ruszyła pilna zbiórka w Warszawie. W obliczu pandemii koronawirusa bezdomni są bezradni
  4. Motorowerzysta wymusił pierwszeństwo, zginął pod kołami tira. Okazało się, że kierowca ciężarówki był nietrzeźwy
  5. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu
  6. Uważajcie, po badaniach w laboratorium Lidl pilnie wycofuje uwielbiany produkt. Nie jedzcie go
Śnieżyca w WarszawieŚnieżyca w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł