Koronawirus zaatakował szpital. 62 osoby zakażone

Autor Alicja Guz - 25 Maja 2020
Szpital WolskiŹródło: Wikipedia, By masti - Own work, CC BY-SA 3.0

Nowe ognisko koronawirusa w Szpitalu Wolskim. Jeden oddział został zamknięty. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

29 osób z personelu

O sprawie napisał jako pierwszy portal tvnwarszawa.pl. Informacje potwierdziła Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza. Jak wymienia, w Szpitalu Wolskim przebadano 300 osób. - Mamy 29 osób z personelu medycznego i pomocniczego z potwierdzonym COVID-19. Te osoby mają lekkie objawy takie jak: przeziębienie, kaszel i temperaturę. Przebywają na kwarantannie w domu - poinformowała Gałecka.

33 zakażonych pacjentów

Dyrekcja szpitala podjęła natychmiastowe kroki w testowaniu pacjentów. - Wśród pacjentów potwierdzono 33 pozytywne wyniki testów. Te osoby zostały przetransportowane do szpitala MSWiA. Mówimy tu o potwierdzonej chorobie na 1 i 2 oddziale wewnętrznym. Drugi oddział wewnętrzny jest zamknięty. Dyrekcja podjęła kroki i zgodnie z procedurą dezynfekuje cały drugi oddział - wyjaśniła Gałecka. Jak dodała, na pierwszym oddziale wewnętrznym jest 15 pacjentów z negatywnym wynikiem. - Ci pacjenci będą natychmiastowo przewożeni bądź do innych placówek bądź w inne skrzydło szpitala, tak, by zapewnić im bezpieczeństwo. Na pierwszym oddziale również nie ma przyjęć - podsumowała rzeczniczka ratusza.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News