Koronawirus. Wszystkie masowe imprezy odwołane

Autor Mateusz Dolak - 10 Marca 2020
Koronawirus w Polsce Źródło: ODD ANDERSEN/AFP/East News

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wszystkie masowe imprezy w Polsce - w tym w Warszawie - zostaną odwołane. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze i sprawdzone informacje dotyczące koronawirusa w Polsce.

Odwołano imprezy masowe

Decyzję o odwołaniu imprez masowych podjęto na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Tuż po nim odbyła się wspólna konferencja prasowa premiera i przedstawicieli: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administacji. Podczas spotkania z dziennikarzami, Morawiecki stwierdzili, że inne państwa dopiero decydują się odwołanie imprez. - Ten krok podjęto za późno. My chcemy go wprowadzić na czas - powiedział premier. - Obserwując sytuację i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także po rozmowach z władzami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Musimy ograniczyć jego skutki dla zdrowia publicznego - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na WoliKoronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na WoliCzytaj dalej

Kolejne kroki

Rząd rozważa kolejne kroki, a informacje o nich mają być podawane w kolejnych dniach. - Mamy szansę to ograniczyć. Zrobimy wszystko, by spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Pozwólmy służbie zdrowia działać dla chorych, którzy potrzebują pomocy. Koronawirus jest szczególnie groźny dla osób starszych - powiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, który jednocześnie poinformowal o kolejnej zarażonej osobie. (Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Z kolei Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin chce zobowiązać władze uczelni w Polsce, by przystąpiły do analizy możliwości czasowego zawieszenia zajęć i przejścia na nauczanie on-line. - Jestem w tej sprawie w stałym kontakcie z konferencjami rektorów. Na dzisiaj jednak nie stwierdzono ani jednego przypadku zarażenia wśród studentów lub naukowców - podkreślił Gowin. W poniedziałek na wawainfo.pl, pisaliśmy, że z powodu koronawirusa odwołano wykłady na Warszawskim Uniwestytecie Medycznym.

Lekcje w szkołach

Podczas konferencji minister edukacji wspomniał o sytuacji w szkołach. Zgodnie z rozporządzeniem, dyrektorzy szkół niepublicznych i publicznych mogą zdecydować o zawieszeniu zajęć, jeśli w okolicy stwierdzono przypadki, które mogą zagrażać zdrowiu uczniów. - Dyrektorzy szkół powinni obserwować sytuację w ich miejscowości i w sytuacji ewentualnego zagrożenia podejmować decyzję o zawieszeniu zajęć. W ostatnich dniach okazało się, że kilkanaście placówek szkolnych zawieszało zajęcia na jeden, dwa lub trzy dni, gdy pojawiały się informacje, że ktoś z uczniów, rodzin, bądź pracowników mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Po wyjaśnieniu sytuacji zajęcia odwieszano, a placówki poddawane były dezynfekcji - podsumował Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Czekamy na informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z osłupieniem patrzyli na byłą żonę Wiśniewskiego. Niewiarygodne, jak teraz wygląda
  2. Nie żyje legenda Polsatu. Mężczyzna popełnił samobójstwo
  3. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  4. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł właścicielkę w nogę. Była w piwnicy, wezwała pogotowie
  5. Audi zjechało z drogi, uderzyło w drzewo. Pasażer zginął na miejscu, kierowca uciekł. Był nietrzeźwy
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów
Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraRodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraCzytaj dalej

Następny artykuł