Koronawirus. Warszawski Uniwersytet Medyczny odwołuje wykłady

Autor Mateusz Dolak - 9 Marca 2020
Warszawski Uniwersytet Medyczny odwołał wykładyŹródło: Warszawski Uniwersytet Medyczny, CC BY-SA 3.0

Warszawski Uniwersytet Medyczny odwołał wykłady z powodu koronawirusa. Ponadto wprowadzono zakaz odwiedzin i zakwaterowywania nowych osób w akademikach uniwersytetu. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy.

Odwołane wykłady

Informacja pojawiła się na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w poniedziałek w formie zarządzenia rektora uczelni. WUM odwołał wszystkie konferencje i wydarzenia, zawiesił wyjazdy służbowe za granicę oraz udział w konferencjach krajowych wszystkich pracowników i studentów uniwersytetu. Dodatkowo obowiązuje zakaz odwiedzin i zakwaterowywania nowych osób w akademikach. Rektor odwołał wykłady dla studentów i zalecił ograniczenie zajęć klinicznych na blokach operacyjnych i oddziałach intensywnej terapii.

Niezwłoczna informacja o zarażeniu

"Wprowadza się obowiązek ograniczenia do minimum bezpośrednich kontaktów pracowników w pracy. W celu zapewnienia komunikacji zaleca się wykorzystywanie korespondencji mailowej i kontaktów telefonicznych. Pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie przez czas określony pracy zdalnej. Pracownik zobowiązany jest niezwłocznie poinformować pracodawcę o podejrzeniu zachorowania wywołanego wirusem. Obowiązek dotyczy również doktorantów i studentów. Informację należy przekazać telefonicznie lub mailowo" - czytamy w zarządzeniu z 9 marca, które obowiązuje do 15 maja 2020 roku.

Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na WoliKoronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na WoliCzytaj dalej

Czekamy na informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  2. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł właścicielkę w nogę. Była w piwnicy, wezwała pogotowie
  3. Audi zjechało z drogi, uderzyło w drzewo. Pasażer zginął na miejscu, kierowca uciekł. Był nietrzeźwy
  4. 15-latka zasłabła podczas kąpieli. Ojciec pomógł w ostatniej chwili, ewakuowano sześć osób
  5. Najstarsza słonica w zoo nie żyje. Znamy szczegóły akcji ratunkowej. Strażacy walczyli 10 godzin o jej życie
  6. Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktora
O niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyO niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyCzytaj dalej

Następny artykuł