Koronawirus w Warszawie. Pacjentka to Hiszpanka, przyleciała samolotem

Autor Mateusz Dolak - 8 Marca 2020
Koronawirus w Warszawie Źródło: Pixabay

Pacjentka, u której potwierdzono koronawirusa to obywatelka Hiszpanii, która przyleciała do Polski samolotem.

Pacjentka z Hiszpanii

Informację podał dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. - Pacjent jest hospitalizowany, a osoby, które miały z nim kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną. W województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach celem wykluczenia zachorowania na COVID-19 przebywają obecnie 23 osoby. W województwie mazowieckim pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych znajduje się obecnie 2332 osób. Kwarantanną lub izolacją objęte są 2 osoby - dodała Joanna Narożniak z Wojewódzkiej Stacji Epidemiologicznej w Warszawie.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Koronawirus w Warszawie

Ministerstwo Zdrowia w niedzielę potwierdziło kolejne przypadki koronawiursa w Polsce (PISALIŚMY O TYM TUTAJ). W komunikcie podano, że zarażone zostały dwie osoby. Pacjenci przebywają w szpitalach w Warszawie i Raciborzu. - Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś u mężczyzny na terenie woj. śląskiego i kobiety na terenie woj. mazowieckiego. Oboje są w dobrym stanie. Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę - poinformowało na Twitterze ministerstwo.

Koronawirus w Polsce

Do godziny 13 w niedzielę w całej Polsce przebadano 1154 próbek. 8 dało wynik pozytywny, 1146 negatywny. Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w naszym kraju potwierdzono 4 marca. Pacjent jest hospitalizowany w Zielonej Górze (wcześniej przyjechał autokarem z Niemiec). O kolejnych potwierdzonych przypadkach poinformowano w piątek i w sobotę. Dwoje pacjentów, którzy przyjechali z Włoch przebywa w szpitalu w Szczecinie, jeden pacjent, który przyleciał z Wielkiej Brytanii jest w szpitalu we Wrocławiu, a dwie osoby, które podróżowały z pacjentem z Zielonej Góry znajdują się w szpitalu w Ostródzie.

Bez paniki

Stan wszystkich zarażonych przebywających w Polsce jest stabilny, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Liczba chorych w Europie i na świecie przybywa, ale należy pamiętać, że koronawirus może mieć łagodne objawy, a przypadki śmierci dotyczą osób starszych i tych, które przed zarażeniem miały problemy z odpornością. Wraz ze wzrostem chorych, przybywa też osób wyleczonych. Lekarze apelują, by nie wpadać w panikę.

O niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyO niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona zmarła na raka. Minęły dwa lata, zanim mąż otrzymał od niej łamiący serce list
  2. Paweł Królikowski przed śmiercią miał tylko jedno marzenie. "Wszystko było już ustalone". Nie udało się
  3. Będą duże zmiany w Veturilo. Ruszył ostatni sezon w starej formule, nowy szykuje sporo niespodzianek
  4. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  5. Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktora
  6. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób
Abp. Jędraszewski w Warszawie. Protest przed kościołem, interweniowała policjaAbp. Jędraszewski w Warszawie. Protest przed kościołem, interweniowała policjaCzytaj dalej

Następny artykuł