Koronawirus w Warszawie. Będą duże zmiany w komunikacji miejskiej

Autor Mateusz Dolak - 19 Marca 2020
Tramwaj na pętli MłocinyŹródło: wawainfo.pl

Będą duże zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie. Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział, że od poniedziałku autobusy i tramwaje będą jeździły, podobnie jak w innych miastach, według weekendowych rozkładów jazdy.

Weekendowe rozkłady jazdy

wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy | Do tej pory decyzje i ograniczenia rządu nie wpłynęły na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Warszawie. Zawieszone zostały jedynie kursy linii szkolnych, tj. 304, 323, 332, 379, a linia 114 nie wykonuje dodatkowych kursów na trasie Metro Młociny - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Sytuacja zmieni się jednak od najbliższego poniedziałku, 23 marca. - Ponieważ komunikacja miejska w tej chwili obłożona jest mniej więcej w trzydzisestukilku procentach, podejmujemy decyzję, by od poniedziałku śladem innych dużych miast, przejść na weekendowy rozkład jazdy - poinformował Rafał Trzaskowski na specjalnej konferencji prasowej dotyczącej koronawirusa.

Prezydent zaznaczył, że sytuacja będzie przez cały czas analizowana, a władzom zależy na tym, by w komunikacji miejskiej była możliwość zachowania odpowiednich odstępów. - Cały czas analizujemy sytuację i podejmujemy decyzje zgodnie z tym, co uważamy za najbardziej racjonalne - dodał Trzaskowski.

Zakaz zgromadzeń i alkoholu nad Wisłą

Na konferencji prezydent stolicy poinformował też o uchwaleniu przez radnych tymczasowego zakazu spożywania alkoholu nad Wisłą. Wszystko po to, by walczyć z "koronaferiami", które urządzili sobie młodzi mieszkańcy Warszawy. Rozwiązanie ma pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

Koronawirus na Mazowszu

Według stanu na godzinę 12 w czwartek, w całej Polsce zdiagnozowano 325 przypadków koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Najwięcej chorych jest na Mazowszu - w szpitalach przebywa 66 osób, które zachorowały na COVID-19. Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki - 301 osób przebywa w lecznicach z podejrzeniem koronawirusa, a niemal 2500 osób objęto kwarantanną. Z kolei pod nadzorem epidemiologicznym przebywa niemal siedem tysięcy osób.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News