Koronawirus w przedszkolu. Trzech pracowników zakażonych, dzieci na kwarantannie

Autor Julian Bakuła - 18 Czerwca 2020
Koronawirus w przedszkoluŹródło: Pixabay

Przedszkole w Wilanowie zostało zamknięte w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u trzech jego pracowników. Po tym jak potwierdzono, że koronawirusem zarażony jest woźny placówki, władze przedszkola zadecydowały o przeprowadzeniu dalszych testów wśród reszty personelu. W ich wyniku potwierdzono zarażenie u dwóch kolejnych pracowników. Placówka czeka na instrukcje i zalecenia sanepidu.

Koronawirus u woźnego

W przedszkolu w Wilanowie zarządzono kwarantannę. Placówka pozostaje zamknięta z powodu potwierdzonego zarażenia koronawirusem u trzech pracowników. We wtorek (16.06) wypowiedziała się na ten temat Karolina Gałecka, rzecznik urzędu miasta. - Pierwszy potwierdzony pozytywny wynik na COVID-19 był u woźnego, który pracuje w przedszkolu - przywołuje słowa Gałeckiej Polska Agencja Prasowa. W związku z pozytywnym wynikiem testu dyrekcja przedszkola postanowiła przebadać także resztę personelu. Badania potwierdziły obecność koronawirusa u dwóch kolejnych pracowników placówki.

Dzisiaj grzeje:
1. Skandal w centrum Warszawy. Awantura z Kubą Wojewódzkim. Wszystko się nagrało
2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Sanepid wyda wytyczne

Zadecydowano zatem o zamknięciu placówki. Teraz dyrekcja czeka na wytyczne sanepidu odnośnie dalszych działań sanitarnych. Należy ustalić, jak długo przedszkole powinno pozostać zamknięte oraz jak wytypować osoby, które - poza zakażonymi pracownikami - powinny odbyć kwarantannę.

Akcja służb nad Wisłą. Policja wyłowiła ciałoAkcja służb nad Wisłą. Policja wyłowiła ciałoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieci jednak nie wrócą do szkół po wakacjach? "Obawiam się, że może nie być takie proste", niepokojące słowa wirusologa
  2. Wielki rywal Małysza ujawnił tajemnicę skrywaną przez lata. Kibice zaniemówili, Adam sam o niej nie wiedział
  3. Pilne ostrzeżenia IMGW. Pogoda będzie niebezpieczna. Spodziewajcie się nawałnic
  4. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Maszyna rolnicza przygniotła burmistrza. Nie żyje
  5. Tragiczna śmierć motocyklisty. Nie żyje 21-latek
  6. Wysportowany 21-latek robił pompki. Nagle stracił przytomność, teraz walczy o życie, rodzina błaga o pomoc
Podejrzana paczka na przystanku. Wszystko ogrodzone, nie kursują autobusy. Trwa akcja służbPodejrzana paczka na przystanku. Wszystko ogrodzone, nie kursują autobusy. Trwa akcja służbCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News