Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Trzy osoby zakażone. Placówka zamknięta do odwołania

Autor Alicja Guz - 25 Maja 2020
pilneŹródło: wawainfo.pl

Koronawirus w przedszkolu w powiecie wołomińskim. Placówka została zamknięta do odwołania. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Są wyniki badań - przedszkole zamknięte

Wśród pracowników gminnych przedszkoli zostały przeprowadzone badania na obecność koronawirusa. Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina w swoich mediach społecznościowych poinformowała, że znane są już wyniki badań. - Badania potwierdziły 3 przypadki zakażania, w związku z czym jedno z przedszkoli - przedszkole im. Pszczółki Mai w Duczkach zostanie zamknięte do odwołania - informuje.

Dzisiaj grzeje:
1. Dwa dni pili. Jeden zginął w płomieniach. Drugi wyskoczył z balkonu
2. Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące urlopów. Możesz nie doczekać się wakacji wtedy, kiedy planujesz

Sanepid już wie

Burmistrz Wołomina podkreśla, że wszystkie stwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostały zgłoszone do sanepidu. - Czekamy na stosowne decyzje i wytyczne Sanepidu w sprawie dalszego postępowania - informuje.

Prośba o ostrożność

Od 26 maja wszystkie pozostałe przedszkola w gminie Wołomin będą funkcjonowały w bardzo surowym reżimie sanitarnym. Burmistrz Wołomina zwraca się z prośbą o stosowanie się do wszelkich wytycznych. - Bardzo proszę wszystkich rodziców, dziadków i nauczycieli o stosowanie się do surowych wytycznych i wszelkich procedur związanych z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i dystansu społecznego - pisze na swoim Facebooku Elżbieta Radwan. - Wykluczyliśmy jedno z ognisk potencjalnych zakażeń, ale zagrożenie wciąż jest wysokie. Przedszkola otwieramy dla tych rodziców, którzy naprawdę muszą wrócić do pracy i potrzebują tej formy wsparcia. Nie zapominamy ani na chwilę o podejmowaniu wszelkich możliwych środków ostrożności - dodaje.

Szpital CSK MSWiA testuje nowy lek na koronawirusa. Czy to nowa nadzieja dla pacjentów?Szpital CSK MSWiA testuje nowy lek na koronawirusa. Czy to nowa nadzieja dla pacjentów?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć
  2. Anna Lewandowska pokazała zdjęcie swojej mamy z młodości. Podobieństwo jest uderzające (FOTO)
  3. Chce stworzyć raj dla owadów. Prosi o pomoc internautów
  4. Pamiętacie śmigłowiec, który tankował na stacji? Sprawą zajmie się teraz prokuratura
  5. Łukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga fala
  6. Minister zdrowia nagle podpisał ważną decyzję. Z dnia na dzień ograniczono jeden z zakazów
Tragedia na Mazowszu. Nietrzeźwy kierowca potrącił dzieci i uciekłTragedia na Mazowszu. Nietrzeźwy kierowca potrącił dzieci i uciekłCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News