Koronawirus w Polsce: pacjent "zero" został wyleczony. W środę wyjdzie ze szpitala

Autor Mateusz Dolak - 17 Marca 2020
Pacjent "zero" wyleczonyŹródło: policja (zdj. ilustracyjne)

Pierwszy polski pacjent u którego wykryto koronawirusa został wyleczony. Informację na facebookowym profilu podał Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Światełko w tunelu

wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje | - Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE‼️ - czytamy we wpisie szpitala. - To oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu - poinformował za pomocą Facebooka szef oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał. Pacjent "zero" to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W szpitalu w Zielonej Górze przebywał ponad dwa tygodnie. Trafił tam 2 marca. - Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju. Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy - napisali pracownicy placówki.

Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetuPopularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetuCzytaj dalej

Wrócił z Niemiec

O pierwszym polskim pacjencie zarażonym koronawirusem dowiedzieliśmy się 4 marca. W celu wykluczenia pomyłki, u pacjentów wykonywane są dwa testy na obecność koronawirusa w odstępie kilkudziesięciu godzin. Pacjent "zero" prawdopodobnie zaraził się koronawirusem w Niemczech, skąd do Polski wrócił autokarem. Do wtorku (17 marca) koronawirusa potwierdzono u 238 osób. Pięciu pacjentów zmarło. Były to osoby, które miały choroby współistniejące. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że z powodu zakażenia hospitalizowane są 833 osoby. 14 tys. osób znajduje się pod kwarantanną, a 22 tys. zgłoszono do kwarantanny po tym jak rząd zamknął granice. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajduje się 35 tys. osób. W piątek Główny Inspektor Sanitarny poinformował o 13 osobach, które ozdrowiały, co oznaczało że lepiej się poczuły, ale nadal były zakażone koronawirusem.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły
  3. Zderzenie dwóch rowerzystów. Jedna osoba trafiła do szpitala
  4. Ruszyła pilna zbiórka w Warszawie. W obliczu pandemii koronawirusa bezdomni są bezradni
  5. Kierowca autobusu rejsowego zarażony koronawirusem. Kursował m.in. pomiędzy Warszawą a Radomiem
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek
Motorowerzysta wymusił pierwszeństwo, zginął pod kołami tira. Okazało się, że kierowca ciężarówki był nietrzeźwyMotorowerzysta wymusił pierwszeństwo, zginął pod kołami tira. Okazało się, że kierowca ciężarówki był nietrzeźwyCzytaj dalej

Następny artykuł