Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-letnia kobieta. Miała koronawirusa, ale przyczyna śmierci jest inna

Autor Mateusz Dolak - 20 Marca 2020
Szósta ofiara koronawirusaŹródło: policja

Nie żyje kolejna osoba u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. 27-letnia pacjentka zmarła w szpitalu w Łańcucie. Przyczyną jej śmierci nie był jednak koronawirus.

Nie żyje 27-letnia pacjentka

- Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim - poinformowało w piątek przed godziną 12 Ministerstwo Zdrowia. W komunikacie na Twitterze mogliśmy przeczytać, że przybyło też osób u których potwierdzono obecność wirusa. - Mamy 11 nowych przypadków, które dotyczą: trzech osób z woj. lubelskiego, trzech osób z dolnośląskiego, dwóch osób z woj. wielkopolskiego oraz po jednej osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego - podało ministerstwo. Liczba osób z pozytywnym wynikiem testu wzrosla do 378. Po południu Ministerstwo przekazało, że przyczyną śmierci 27-letniej kobiety nie był koronawirus, dlatego też nie będzie uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia.

Zaraziła się od matki?

Lokalny media podają, że 27-kobieta niedawno urodziła dziecko. Według portalu, ofiara była mieszkanką gminy Janów Lubelski i prawdopodobnie zaraziła się koronawiurusem od swojej matki, która przebywa w szpitalu w Lublinie. "Brat zmarłej jest zawodowym kierowcą. Kursuje między Polską a Włochami. Sam nie zachorował. Pierwszą ofiara koronawirusa na Podkarpaciu był 67- letni mężczyzna z powiatu leżajskiego " - czytamy na portalu Stalowe Miasto.pl Bezpośrednią przyczyną śmierci młodej matki była sepsa.

Najwięcej na Mazowszu

Do piątku najwięcej osób zakażonych koronawirusem (82 przypadki) było na Mazowszu. O pierwszym polskim pacjencie z pozytywnym wynikiem testu dowiedzieliśmy się 4 marca. Pacjent "zero" prawdopodobnie zaraził się w Niemczech, skąd do Polski wrócił autokarem. Mężczyzna wyzdrowiał i miał zostać wypisany ze szpitala. W piątek, 13 marca, Główny Inspektor Sanitarny poinformował o 13 osobach, które ozdrowiały, co oznaczało że lepiej się poczuły, ale nadal były zakażone koronawirusem.

Centralny Szpital Kliniczny na Banacha zamknięty. Pracownik zarażony koronawirusem, sytuacja jest poważnaCentralny Szpital Kliniczny na Banacha zamknięty. Pracownik zarażony koronawirusem, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny wzrost zarażeń. Zakaz wychodzenia z domu bez zakrytych ust i nosa u sąsiada Polski
  2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa
  3. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  4. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala
  5. Koronawirus w Warszawie. Będą duże zmiany w komunikacji miejskiej
  6. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany
Ogromny pożar pod Warszawą. Kłęby dymu widać z centrum stolicy, Na miejscu kilkudziesięciu strażaków, sytuacja jest poważnaOgromny pożar pod Warszawą. Kłęby dymu widać z centrum stolicy, Na miejscu kilkudziesięciu strażaków, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Następny artykuł