Koronawirus w Polsce i na Mazowszu. Kolejne bariery przekroczone

Autor Mateusz Dolak - 21 Marca 2020
Nowe zakażenia koronawirusem Źródło: policja

Do soboty (21 marca) obecność koronawirusa stwierdzono u 536 osób w Polsce. Po raz pierwszy w ciągu doby liczba nowych wykrytych przypadków w naszym kraju przekroczyła sto.

Pół tysiąca zakażonych

- Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało po godzinie 20 Ministerstwo Zdrowia w komunikacie na Twitterze. Pacjenci u których potwierdzono obecność SARS-CoV-2 to 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, pięć z wielkopolskiego, dwie z woj. kujawsko-pomorskiego i po jednej osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie, w sobotę odnotowano 111 nowych chorych. W całej Polsce koronawirusa wykryto u 536 pacjentów. Pięciu z nich zmarło.

Najwięcej na Mazowszu

Do soboty najwięcej osób zakażonych koronawirusem (127 przypadków) było na Mazowszu. O pierwszym polskim pacjencie z pozytywnym wynikiem testu dowiedzieliśmy się 4 marca. Pacjent "zero" prawdopodobnie zaraził się w Niemczech, skąd do Polski wrócił autokarem. Mężczyzna wyzdrowiał i po ponad dwóch tygodniach został wypisany ze szpitala. W piątek, 13 marca, Główny Inspektor Sanitarny poinformował o 13 osobach, które ozdrowiały, co oznaczało że lepiej się poczuły, ale nadal były zakażone koronawirusem.

Na jego msze przychodziły tłumy, on do końca walczył z chorobą. Nie żyje ksiądz Piotr PawlukiewiczNa jego msze przychodziły tłumy, on do końca walczył z chorobą. Nie żyje ksiądz Piotr PawlukiewiczCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery
  3. Wybuch w kamienicy w Pruszkowie. Strażacy ewakuowali 18 osób, jedna jest ranna
  4. Policja i prokurator w parku Moczydło. Zwłoki kobiety pływały w stawie na Woli
  5. Piękny gest dla walczących z koronawirusem. Serca na wieżowcach poruszają naszych czytelników
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie
Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-letnia kobieta. Miała koronawirusa, ale przyczyna śmierci jest innaKoronawirus w Polsce. Nie żyje 27-letnia kobieta. Miała koronawirusa, ale przyczyna śmierci jest innaCzytaj dalej

Następny artykuł