Kościół właśnie przekazał pilny komunikat. Sytuacja jest poważna, poinformowano wszystkie służby

Autor Aleksandra Olbryt - 17 Sierpnia 2020
Parafia Bonifacego 9Źródło: screenshot Google Street View

Koronawirus nie ominął domu zakonnego przy ul. Bonifacego 9 na warszawskim Mokotowie - Stegnach. 11 sierpnia przez kilka godzin przebywała tam osoba, u której w niedzielę 16 sierpnia potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na swojej stronie internetowej ostrzegła swoich wiernych.

Koronawirus w domu zakonnym, ale nie w budynku kościoła

Jak możemy przeczytać w komunikacie na stronie parafii, osoba zakażona koronawirusem nie odwiedziła kościoła i nie odprawiała Mszy. Księża z Parafii przy Bonifacego 9 poinformowali o zaistniałej sytuacji Państwową Inspekcję Sanitarną. Zgodnie z decyzją tego organu wszystkie osoby przebywające w domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną. Jest to równoznaczne z zamknięciem domu zakonnego i kościoła do odwołania.

Dzisiaj grzeje:
1. Kobieta spojrzała na ścianę i zamarła z przerażenia. Co zobaczyła sprawiło, że natychmiast wezwała pomoc
2. Rząd szykuje się z wprowadzeniem nowego podatku. Ekspert: Grozi fala bankructw

Zapewnienie wiernych o modlitwie

"Bardzo prosimy was wszystkich o modlitwę, aby u nikogo z nas nie stwierdzono koronawirusa, a tym samym, aby nikt z nas nie był zagrożeniem dla osób, które od wtorku do wczoraj uczestniczyły w Mszach świętych na Stegnach. Powierzamy się opiece naszej patronki Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia i św. Ojca Stanisława Papczyńskiego. W czasie kwarantanny zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie" - wierni mogą przeczytać tak brzmiące słowa otuchy na stronie parafii.

Mocne słowa Ministra Edukacji. Powiedział prawdę o powrocie dzieci do szkółMocne słowa Ministra Edukacji. Powiedział prawdę o powrocie dzieci do szkółCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prowadząca "Nasz nowy dom" padła ofiarą okrutnego oszustwa. Katarzyna Dowbor ostrzega
  2. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
  3. Rozpędzone auto wjechało w dzieci na pasach. Dwie ofiary uderzyły o jezdnię, trafiły do szpitala
  4. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe przeszedł ulicami Warszawy. Organizatorzy ominęli sądowy zakaz
  5. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
  6. Nowe ogromne ognisko zakażeń. Zarażonych aż 85% osób, prawdziwy dramat
Minister właśnie ogłosił niespodziewaną, nagłą decyzję. Wiele osób jest w szokuMinister właśnie ogłosił niespodziewaną, nagłą decyzję. Wiele osób jest w szokuCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News