Koronawirus. Straż Pożarna w Grodzisku Mazowieckim zamknięta, 12 strażaków utknęło w jednostce

Autor Mateusz Dolak - 15 Marca 2020
Straż Pożarna Źródło: MSWIA (zdj. ilustracyjne)

Jednostka Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim została zamknięta. Żona jednego ze strażaków mogła mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Służby czekają na wyniki jej testu.

Nie wyjeżdżają na akcje

- W sobotę, okazało się, że żona jednego ze strażaków mogła mieć kontakt z osobą u której podejrzewano zarażoną koronawirusem. W związku z procedurami bezpieczeństwa, postanowiliśmy poczekać do momentu wykonania u niej testów i zamknęliśmy jednostkę straży pożarnej w której pracował. 12 osób, które były z nim na zmianie, pozostały w budynku i nie wyjeżdżają na akcje - poinformował Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej straży pożarnej. Jak dodał, do zabezpieczenia Grodziska Mazowieckiego i powiatu grodziskiego zaangażowano 20 jednostek OSP, oraz jednostkę z Warszawy. - Jesteśmy gotowi na takie sytuacje - zapewnił rzecznik.

Trzaskowski miał gorączkę, zrobił test na koronawirusa. Prezydent Warszawy przyznał się do choroby, okazała się zupełnie innaTrzaskowski miał gorączkę, zrobił test na koronawirusa. Prezydent Warszawy przyznał się do choroby, okazała się zupełnie innaCzytaj dalej

Czekają na wynik testu

Kierzkowski uspokoił, że u żony strażaka został już wykonany test. - Pierwsza pobrana próbka dała wynik negatywny. Ale zgodnie z przepisami, test wykonywany jest dwa razy. Wyniki drugiego poznamy niedługo. Jeśli nie będzie zagrożenia, jednostka zostanie otwarta, a strażacy wrócą do domu. Gdyby okazało się inaczej, wykonamy testy strażakom i wprowadzimy odpowiednie procedury bezpieczeństwa - dodał Kierzkowski.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rośnie tempo zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach
  2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała dramatyczne nagranie
  3. Wydzielone strefy w miejskich autobusach. Nieodpowiedzialni pasażerowie zrywają taśmy zabezpieczające
  4. Pracownik podstawówki na Mokotowie zarażony koronawirusem. Dyrektor szkoły apeluje do rodziców uczniów
  5. Zamknięte granice i restauracje, odwołane loty. Ogromne restrykcje w związku z koronawirusem
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach
Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupyWzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupyCzytaj dalej

Następny artykuł