Okropne informacje z Mazowsza. Powstały nowe, duże ogniska zakażeń, kilkadziesiąt chorych

Autor Aleksandra Olbryt - 14 Sierpnia 2020
Koronawirus na MazowszuŹródło: Governor Tom Wolf Flickr

Koronawirus nie próżnuje na Mazowszu. Jedno z ognisk zostało wykryte w popularnym zespole wokalno-tanecznym. Kolejne - w przedszkolu w Milanówku, zakładzie pracy w powiecie grodziskim oraz w powiecie siedleckim - u osób, które powróciły z turnusu rehabilitacyjnego. Jak podało Ministerstwo Zdrowia 14 sierpnia po godzinie 11, w woj. mazowieckim potwierdzono 143 nowe zakażenia.

Koronawirus w "Mazowszu"

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 143 nowe zachorowania w ciągu ostatniej doby. Przypadki zakażeń SARS-CoV-2 stwierdzono między innymi wśród członków Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Wszystkie osoby, u których przeprowadzone testy wykazały wynik pozytywny, zostały skierowane na kwarantannę. Dobra wiadomość - nikt nie potrzebował hospitalizacji. Tancerze i pieśniarze z ”Mazowsza” jakiś czas temu powrócili do normalnej pracy po zniesieniu obostrzeń. Nie chodzi jednak o koncerty, a jedynie o próby w ramach przygotowań do nowych programów. Teraz jednak trzeba je było wstrzymać. Rzeczniczka zespołu Katarzyna Pasieczna w rozmowie z TVN24.pl potwierdziła, że 22 osoby są zakażone koronawirusem, co uniemożliwia normalny tryb pracy.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji
2. Kupisz 4, Biedronka dołoży drugi raz tyle. Akcja trwa tylko dzisiaj

Jackowski wygadał się nt. poszukiwań mężczyzny z Mazowsza. Szczegóły powalająJackowski wygadał się nt. poszukiwań mężczyzny z Mazowsza. Szczegóły powalająCzytaj dalej

Przedszkole kolejnym ogniskiem

Koronawirus został także wykryty w Przedszkolu nr 1 „Pod dębowym listkiem” w Milanówku. Zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników. W związku z tym na kwarantannę trafiło blisko 70 osób. Wszystkie pomieszczenia przedszkolne oraz place zabaw zostały dodatkowo zdezynfekowane – czytamy w komunikacie dyrektor placówki.

COVID-19 w zakładzie pracy i po powrocie z turnusu

Na terenie powiatu grodziskiego zakażenie koronawirusem wykryto u pracowników dużego zakładu pracy. Testy potwierdziły zakażenie u pięciu osób, 22 są na kwarantannie. Nowe ognisko choroby pojawiło się także w Siedlcach. Troje mieszkańców miasta i powiatu siedleckiego zakaziło się podczas pobytu w Jarosławcu. – Zakażone są trzy osoby, które przebywały w Jarosławcu. Udały się one na turnus rehabilitacyjno-leczniczy. Źródłem zakażenia były osoby świadczące usługi rehabilitacyjne. Informację przekazała nam Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sławnie i to ona zajmuje się dalszym dochodzeniem w tej sprawie - powiedziała nam Barbara Bałkowiec z siedleckiego sanepidu.

Uwaga, pilnie wycofali olej ze sprzedaży. Sprawa jest poważna, jeśli kupiłeś, oddaj go do sklepuUwaga, pilnie wycofali olej ze sprzedaży. Sprawa jest poważna, jeśli kupiłeś, oddaj go do sklepuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP rusza ze specjalną akcją, wyjątkowe wieści. Przyłączyć mogą się nie tylko klienci
  2. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
  3. Wsiadł do "auta na minuty" i odebrało mu mowę. Nie spodziewał się, co znajdzie w środku
  4. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  5. Rafał Trzaskowski przekazał radosną informację. Są powody do świętowania
  6. Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość
Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleniWłaśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleniCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News